Hüppa sisu juurde

UNION

Autor Sisu
k
Postitatud 2009-12-11 17:54:01. Tsiteeri

bänd,kus mängis nn teine Eesti dekoratiiv kitarrist Mait Metsamaa,vennad teevad mingi koosseisuga siiamaani.Muidu oli seal bass-Hillar King(k)? Avo Ulvik-orel ja kas MRT ka mitte alguses kaasa mitte ei löönud?

MRT
Postitatud 2009-12-12 00:29:50. Tsiteeri

Ei seoasta ennast selle bändiga esialgu kuidagi. Kui siinkohal midagi meelde tuleb, kas see polnud mitte 2. KK bänd, vähemalt Kink nimi on tuttav? Aga ma võin ka rängalt eksida - ikka meeletult aega on mõõdas! Aga see, et Urmase leidsime, on ikka vääga kift! Tänud, k!

k
Postitatud 2009-12-12 21:05:30. Tsiteeri

Urmas arvaski,et mängisid enne Põllukat.2 kk-s tegi Rock Summeri korraldaja Jüri Makarov bändi ja bändi nimi oli Makaron.

turbann
Postitatud 2010-06-08 13:41:47. Tsiteeri

Elmu Värk-kitarr, Mati Vaarmann-klahvka, Mati Põllu-trummid, Hillar King-bass

T!
Postitatud 2011-03-14 23:46:51. Tsiteeri

Vokaal oli Arvo Rohde, niipalju on õnnestunud teada saada.

T!
Postitatud 2011-03-14 23:47:05. Tsiteeri

Vokaal oli Arvo Rohde, niipalju on õnnestunud teada saada.

T!
Postitatud 2011-03-14 23:48:37. Tsiteeri

Vabandan topelt posti eest! Võimalusel kustutage.
Oli aga hoopis 21. KK band.

Nipi
Postitatud 2011-03-15 01:42:20. Tsiteeri

Ansambel Union astub täna taas lavale (11. veebruar 1999 Õhtuleht)

Unioni taastamise mõte tekkis Mait Metsamaal ühel ilusal talvisel päeval. Esialgu ei võtnud keegi asja eriti tõsiselt. "Otsisin siis telefoninumbrid välja ja kutsusin poisid kokku," meenutab endine abilinnapea.

Kohtuti Linnahalli stuudios. Imekombel õnnestus juba esimesel korral vanast ajast paari lugu meenutada. Lauljaks kutsuti Riho Kuub.

Stuudios käidi koos kolm-neli korda, seejärel koliti hoopis Maidu garaaži harjutama. "Asi hakkas kõigile meeldima. Aparaadid seati üles ja jäi üle vaid nupule vajutada," selgitab Mait kodugaraaži mugavusi, millele lisandus väike barbeque veiniga.

Suve lõpus tuldi esimest korda garaažist välja: "Naabrimees lubas politsei kutsuda, kui me kohe ei lõpeta. Osutasime vapralt vastupanu, sest tegime oma lärmi ikkagi enne ühtteist ära."

Järgmisena esineti korra ka restorani Carina õuel, kuid rahva kokkukutsumise aeg jäi liiga lühikeseks ning asi ise seetõttu poolikuks. See-eest Tartu Atlantises jäid esinemisega rahule nii tegijad kui publik. Ja täna tahetakse lavale astuda Tallinnas Guitar Safaris. "Loodame parimat," on Mait optimistlik.

Ansambel Union sündis 70. aastate alguses. Rühma hingeks oli ja on Elmo Värk, kelleta teised liikmed hakkama ei saa. Unioni esimene ja teine koosseis lõpetasid veel enne 80ndate saabumist.

Mängitakse hard-rocki stiilis muusikat. Lugusid laenatakse Led Zeppelinilt, Uriah Heep´ilt, Black Sabbathilt - teisisõnu rokiklassikuilt, kes olid populaarsed ning ühtlasi Unioni repertuaaris juba minevikus.

Algul plaaniti esineda tosina looga, kuid klubi reeglid nõuavad oma ja kava sai täismõõdus pikkuse - kolm korda 40 minutit. Mait Metsamaa lubab, et kindlasti ei jää tänaõhtune kontsert viimaseks: "Põhiline, et me esineme enda jaoks ja teeme seda, mis meile meeldib."

Uusi hitte ja sülti Unionilt oodata ei tasu.

http://www.ohtuleht.ee/81379

Nipi
Postitatud 2011-03-15 01:49:28. Tsiteeri

Bändikaaslased: "Mait üritas alati tugev olla. Aga õnnetused jälitasid teda" (13. oktoober 1999 Õhtuleht)

Eile õhtul kogunes omaaegne menuansambel Union, et mälestada bändi hinge ja sõpra Mait Metsamaad. Pillimeeste sõnutsi oli Mait Metsamaa ideaalne bändikaaslane ja sõber.

Union loodi paarkümmend aastat tagasi. Mait Metsamaa, Elmu Värk ning Mati Põllu moodustasid ansambli tuumiku. Lisandusid Avo Ulvik, Andres Oinus ning Mati Vaarmann. Hiljem kasvas esimesest Unionist välja Mobile.

Mait Metsamaa eestvedamisel tuli Union sel aastal taas kokku ning suvel oli hulk esinemisi. Metsamaa oli see, kes ansamblit finantseeris, mehi proovidesse kutsus, organiseeris ja tagant torkis. Mis saab ansamblist edasi? Šokeeritud sõbrad vaikivad. Maitu meenutavad nad peaaegu läbi pisarate ning kui alati head semu.

Mati Vaarmann: "Ta polnud naljamees nagu kõik teised, vaid võttis bändiasja väga tõsiselt. Kui ma teda praegu meenutan, siis ei oska ma tema puhul küll ühtegi negatiivset külge välja tuua, kuigi ajakirjanduses räägitakse temast palju halba. Ta oli alati ettevõtlik ning selline tegudeinimene. See sündmus on nii värske, et raske on üleüldse midagi rääkida, aga bändikaaslasena oli ta tõesti tore."

Mati Vaarmann ohkab ja lisab, et mõte Metsamaa surmapäeva õhtul kokku saada tekkis spontaanselt. Tuleb mõelda, mida edasi teha.

Üks solistidest Aleksander Sepp: "Mait helistas mulle viimati kuu aega tagasi ning palus bändiga Carinasse mängima... Ma arvan, et tal lihtsalt ei vedanud elus. Kuigi ta väga püüdis. Ma ju nägin samuti, kuidas ta pärast esimest avariid seda kõike üle elas. Tõesti raskelt. Kuigi ma usun, et Maidul oli ka bändiproovides kompleks, et teised mingil juhul ei näeks tema nõrkust. Ta üritas alati tugev olla. Tal oli tugev psüühika, kuigi inimesena oli ta suhteliselt kinnine. Ma tunnen eriti Anele praegu kaasa ja elan seda ka ise väga raskelt üle. Ma usun, et tegu on kättemaksuga. Keegi ei saa aru, et ta ei tapnud ju tahtlikult kedagi. Õnnetused lihtsalt jälitasid teda. Oma sõprade ja bändikaaslaste suhtes oli ta ideaalne inimene ning käitus hoopis teisiti kui näiteks ärimeestega. Müts maha tema kui pereisa ees. Kuidas ta püüdis vanemat poega elu rööbastele seada... Ta oli tegelikult ideaalne pereisa."

Trummar Mati Põlluga õppis Mait Metsamaa juba lapsepõlves ühes klassis. Mati oli ka üks väheseid, kellele Mait sügavamalt oma hinge avas. Mati Põllu: "Ka minul on ainult head mälestused, räägitagu temast mida tahes. Jah, me tundsime teineteist tõesti väga hästi ja ma olen praegu sügavas šokis. Ta oli tugev. Näiteks bändiproovides oli ta ikka samasugune nagu alati. Organiseeriv ja teotahteline. Hoolimata sellest, et tal nüüd nii palju muret kaelas oli."

Mait Metsamaa alustas kitarrimängu 15aastaselt. Selle suve kahe kuu jooksul hoidis ta enda sõnul kitarri käes koguni 70 tundi. Proovi tehti Metsamaa garaažis ning bänd mängis hardrocki Led Zeppelinilt, Uriah Heepilt, Black Sabbathilt jt

http://www.ohtuleht.ee/84644

Flöör Rohde
Postitatud 2015-10-22 12:36:43. Tsiteeri

Vokaal oli Arvo Rohde, niipalju on õnnestunud teada saada.

[:smile:]

Vasta & Uus teema