Hüppa sisu juurde

Toonika

Autor Sisu
laurila
Postitatud 2007-06-20 00:39:22. Tsiteeri

Toonika jutud

Virve
Postitatud 2009-08-10 12:07:55. Tsiteeri

Toonika jutud

Kas keegi teab, kes omal ajal seal ansamblis mängisid? Koit Kaaristu oli juht, kuid teised?
Mis on nende tentumad lood veel peale "Su silmade sära"?

Nipi
Postitatud 2009-08-10 16:05:09. Tsiteeri

Toonika - Su silmade sära http://www.youtube.com/watch?v=USMTIE-m3l4

Toonika - Adjeu Sholi Condier kogumikul Biitpiraadid (Rampade Org, 2006) http://www.rampade.org/plaadid/biit-piraadid

Eesti 60ndad. 2 (Hitivabrik, 2002, MC) ja Eesti 60ndad (Hitivabrik, 2002, 2CD)
Su silmade sära / D. Osmond ; sõn.: H. Karmo ; esit. Toonika
Tule / O. Suurtee ; esit. Toonika

Boris Lehtlaan osales 60-ndail ansamblis Toonika. Bändi on kuulunud ka Olavi Suurtee.

Ranel
Postitatud 2009-08-11 14:36:31. Tsiteeri

Toonika tegutses kindlasti veel 1970ndate alguses. Mingis koosseisus mängisid ka näiteks Paap Kõlar ja vist ka Tõnu Tormis.

kerstenbeck
Postitatud 2009-08-11 15:24:39. Tsiteeri

Kas keegi teab, kes omal ajal seal ansamblis mängisid? Koit Kaaristu oli juht, kuid teised?
Mis on nende tentumad lood veel peale "Su silmade sära"?

Nii,rääkisin Olav Suurtee ga,kes oli Toonika juht ja lugude tegija,mängis kitarri,mängib ka praegu bändides,Koit Kaaristu laulis ainult,see on üldse vale arusaam,et laulja on bändi juht.Koit laulis linti Su Silmade Sära(orig.Paris Sisters 1954) ja Ûhel varajasel hommikul(Roger Whitaker),klahve, kitarri ja laulis Avo Seder,kelle sisse lauldud on Kevade laul(cover) ja Olavi lugu Tule(ja siia jää),klahve mängis veel Jaak Raude,bassi Toomas Paults,trumme Enn Laidre(Apelsin) ja hilisem teada tuntud helitehnik,teda asendas hiljem Paap Kõlar(Kõlar mängis üldse tol ajal sajas bändis)Tõnu Tormis tuli hiljem kitrat mängima nii,et Avo jäi ainult klahvi peale.See Tule oli minu meelest isegi tuntum lugu kui Silmade sära,mäletan,et tegime seda Elva Keska bändiga"Ätid",muueas seal mängis hilisem Riski ja Kruuse bändi bassimees Enn Kruuse,parim bassimees kellega olen koos mänginud.

k
Postitatud 2009-12-01 14:57:56. Tsiteeri

Kevade laul http://www.youtube.com/watch?v=04UA8TfgLxk

MRT
Postitatud 2009-12-05 16:43:17. Tsiteeri

Toonika mängis 60-ndate lõpus põhiliselt Tuletõrjemajas, seal Viru vastas. Kinnitan, et selle bändi bassimängija oli JAAN KIVISILD, keda eelpool polegi nimetatud.

MRT
Postitatud 2009-12-12 01:09:16. Tsiteeri

Seal Pritsumajas oli ikka 60-ndate lõpus tõeline rahvaste paabel. Venelased tungisid peale, eestlased ei andnud alla. Mäletan seda kõike sellepärast, et Lüürikud tegid seal Toonika abil ettevalmistusi Tallinna bändideturu hõivamiseks, mängides seal õhtuti mõned lood, ja mis ka lõpuks õnnestus. Mu silmade ees on isegi Hr. Jaak Joala, kes just higisena on läbi 2. korruse akna ennast pritsumaja lava taha sokutanud?

k
Postitatud 2009-12-12 17:46:24. Tsiteeri

Pritsumaja(praegune Veenus)on olnud alati venelaste koht,kuni siiamaani,alles poola aastat tagasi,kui Viru tn avati Kolumbuse asemele uus vene klubi on nüüd eestlased tagasi tulnud,teine venelaste koht oli Lõuna klubi(Vineeri kombinadi,seal 20 kk taga),kuigi seal mängisid Poissmehed ja ka teised tuntud bändid,eestlased käisid põhiliselt Tombi nimelises klubis, vana linnas,praeguses Mustpeade majas,kus oli lausa kaks tantsuõhtut päevas.

andrus k
Postitatud 2010-05-27 19:26:42. Tsiteeri

Toonika-Su silmade sära 20 aastat hiljem, live esinemine,naudi! http://www.youtube.com/user/estpnk#p/a/u/0/Xftvq6qSBJo

Paap Kõlar
Postitatud 2018-11-22 21:08:02. Tsiteeri

Toonikas oli palju koosseise. Algusest lõpuni olidki vaid Olavi Suurte ja Koit Kaaristu, nagu mäletan.
Kui mina tulin bändi Enn Laidre asemele ja vedasin veidi hiljem andaga kaasa ka Tormis Tõnu, tegime repertuaaris kohe kannapöörde, Jethro Tull jne. Siis hakkasime kohe ka Black Sabbath'it mängima (laulis Afka) ja kuna see oli tohutus kontrastis varasemaga, läks pritsumajas muidugi mölluks, nii et taheti sageli kõik kinni panna ja ära lõpetada. Samal ajal mängis bassi Tom (Toomas Pauts). Olime kõik oma aja kohta väga karvased, mina vahel isegi spets parukaga. Kirev hipiriietus, mokassiinid, nahknarmad, alt laiad teksad muidugi.
Pritsumaja direktor pidi sügamerabanduse saama kui peale sattus aga üldiselt pidime kogu tegevuse konspireerima nii et kui tema majas oli siis oli ka repertuaar rahulikum. Vanamees käis mulle pidevalt pida et ma ei otsiks pidevalt neid koinaid neist trummidest vaid et mängiksin ilusti. Preemiaks andis paar korda ülevaatuste ajaks oma hästi peidetud Premier soolotrummi mängida. See oli muidugi ulme aga kuna seda ei tohtinud kõvasti lüüa, vana seisis lausa kõrval, siis eelistasin omaenda ümberehitatud metallkorpusega Trowat, hiljem 15" vasest Amati. Neid virutasin täpset nii julmalt nagu tuju oli kui vanameest passimas polnud. Eriti toredad olid meil väljasõidukontserid maakultuurimajadesse. Seal läksid kõik peast lolliks ja vajutati kõik mis torust tuli.
Oleks kena kui teised Toonika liikmed seda juttu jätkaks ja aitaks olulisi seiku meenutada.

Vasta & Uus teema