Hüppa sisu juurde

Fix

Autor Sisu
vello
Postitatud 2006-02-26 01:04:50. Tsiteeri

Ansambel Fix loodi aastal 1968

Ansambel Fixi viimane koosseis
Silvi Vrait -vokaal
Priit Pihlap-löökriistad,vokaal
Vello Toomemets-viiul,vokaal
Viktor Vassiljev -kitarr,vokaal
Evald Raidma-klahvpillid,vokaal
Mait Paldra-bass,vokaal
Väino Land-heli,manager

aare
Postitatud 2006-05-09 15:04:38. Tsiteeri

Pesumees V.Tamm
V.Tamm

Ei paku pinget mulle kõversuised lestad,
ei särjed, ahvenad- muu kala vees.
Ei praamid, aurikud, ei brikid taarast kestas.
Ma seisan maa peal- pole meremees.

Mind lapsest saadik pole huvitanud autod,
ning taevasse ei taha lennata.
Ei oska mängida kitarri, ega lautot.
Nüüd küsid sa, mis on mu ampluaa.

Töö toimub vahu sees.
Selged sihid selginevad seebivees.
Töö kindel on mul ees.
Laulu löön ja sulistan ma.
Ma olen pesumees.
Pesu sees ma tunnen end, kui kala vees.
Ja olen pesumees.
Minuta te läbi ei saa!

Ei iial meeldivaks saa sinisilmne piiga,
kes minu tööd ei oska hinnata.
Mu töö on kaunis, ei tee kontidele liiga.
Kas küsid sa, mis on mu ampluaa.

Nipi
Postitatud 2008-08-15 02:39:14. Tsiteeri

Fix - Pardike ja Mooniõis http://www.youtube.com/watch?v=VZ9sQ6OFZT4&feature=related
Fix - Vana pildiraam http://www.youtube.com/watch?v=fcz9wREvIiU&feature=related
Fix - Tsirkus (with lyrics) http://www.youtube.com/watch?v=wgO6wD9P9RI&feature=related
Fix - Happy Anniversary http://www.youtube.com/watch?v=zTLKlEYRJtY&feature=related
Fix - Queen 1978 http://www.youtube.com/watch?v=iEbFewvnuws&feature=related

laurila
Postitatud 2009-08-24 18:08:19. Tsiteeri

Pesumees: http://www.youtube.com/watch?v=AlEh9vMrRG0&feature=channel_page

laurila
Postitatud 2009-09-05 13:17:15. Tsiteeri

koguinfo ansamblist: http://www.ansambelfix.ee/

k
Postitatud 2009-12-31 00:45:09. Tsiteeri

siit bändist on niipalju inimesi läbi käinud,et peaks vist eesti rekord olema,isegi Lainel vist ei olnud niipalju koosseise,minu jaoks jääb ikka öigeks Fixiks esimesed neli aastat.muuseas tuleb üks naljakas lugu meelde kui Lilje bändi tuli ja Land,kes enne rütmi kitarri mängis Valdi sõjaväkke minnes trumme hakkas mängima,Riks rääkis,et kui proovis Land mingi rütmiga maha ei saanud siis seisis tükk aega pea peal ja siis proovis uuesti,ta vist õppis kehakultuuri ja oli spordi poiss,muuseas pärit Sindist,kus tal oli juba kõva bänd ja orgunnis esimese Eesti rockfestari kusagil 1968 või 1969 aastal.

k
Postitatud 2010-01-02 08:16:54. Tsiteeri

esimene Fix, Väike Sõbratar http://www.youtube.com/watch?v=ZUUr2odEgXU

kalle
Postitatud 2010-01-02 15:38:36. Tsiteeri

Väga ammu, vast seitsmekümnendate keskpaiku, oli FIX-i repertuaaris ingliskeelne lugu "Ohio kallastel", laulis küll Silvi Vrait.
Kas keegi mäletab seda lugu, raadiost ilmselt pregu seda kuulda lootust ei ole. Mis võis olla originaal?

korralik vanake
Postitatud 2010-05-20 13:10:05. Tsiteeri

Mäletan, et kusagil 70-date alguses näidati ETV-st (vist Noortestuudiost, mida juhtis noor ja dünaamiline Mati talvik) Kilgase aegse Fixi stuudioesinemist. Esitati kaks või kolm lugu, millest vähemalt kaks õnnestus vana monomakiga närusele Tip-6 lindile lindistada. Neid lugusid, mis toona jubedalt hinge läksid, sai ikka kuulatud niikaua, kuni lint koosnes ainult liimikohtadest… See oli tükk aega enne estraadi-Fixi eetrikõlbulikuks muutumist. Fixi raamatus ma nagu viidet sellele teleesinemisele ei märganud põgusal lehitsemisel.
Esimene lugu oli päris agressiivse rütmiga ja ägeda vahemänguga, milles kitarrist kangutas fuzzi ja vaud. Teine oli selline vaikne ja mõtisklev, ehe Flower-Power Music. Täiesti arusaamatul kombel on veel praegu, 40 a hiljem, sõnad meeles. Huvitav, kas kusagil võiks nende lugude salvestus veel alles ja saadaval olla?
„?“
Terve õnne otsijaid on laias ilmas olnud peale mingi veel
Kes on leidnud, kes veel leiab, kes on kaotanud lootuse
Mõni otsib kulda rikkust, mõni kes teab millist vabadust
Mis võtaks ära võõra õnne, külvaks päikse alla musta õnnetust
Ma ei otsi kulda rikkust ega nõua endal sellist vabadust
Mis võtaks ära võõra õnne, külvaks päikse alla musta õnnetust
Ma ei nõua tervelt elult midagi, mis keegi võiks mul keelata
Tahan laulda armastada tahan lihtsalt elada

„Lilled“ (?)
Lilledest tee, viib kaugusse
Kaugus kutsub mind
Lahkudes siit, endaga viin
Lilled ja lootuse
Lilleväljadel ma jalutan…
Ei soovi iial ma, ärgata
Lummusest, mis on mind haaramas
Lilleväljadel ma jalutan…

Nipi
Postitatud 2011-02-16 21:36:30. Tsiteeri

Kitsas king: Laulud (Eesti 1983)
ETV2 16.02.2011 kell 23:20 ja ETV2 19.02.2011 kell 13:15*
-------------------------------------------------------------------------------------
Muusikakava sarjas "Kitsas king" kõlanud lauludest. Režissöör Toivo Kõster, toimetaja Urve Tiidus.

1. lugu "Täna on mul siiski õnne"

Nipi
Postitatud 2011-02-23 01:52:19. Tsiteeri

8. lugu oli "Head teed"

Nipi
Postitatud 2011-02-23 01:57:20. Tsiteeri

Kitsa kinga laulud (ETV 1984)
ETV2 23.02.2011 kell 22:50 ja 26.02.2011 kell 14:15*
--------------------------------------------------------------------------------
Kitsa kinga muusika. Režissöör Toivo Kõster.

2. lugu "Head teed"

Nipi
Postitatud 2011-02-23 23:45:49. Tsiteeri

Enam siis pole seda lugu "Head teed" saates Kitsa kinga laulud (ETV 1984)

T!
Postitatud 2011-04-18 00:39:43. Tsiteeri

Väga mõnus lugu alguspäevilt. Heino Maripuu tegi ikka imesid.
http://www.youtube.com/watch?v=RHtJ8uEbPl0
Paistab, et see lugu on ikkagi omal ajal ära salvestatud. Ehk on saadaval ka kusagilt?

Nipi
Postitatud 2011-04-19 01:04:39. Tsiteeri

Lugu "Hei aidake meid" on ilmunud FIX-i DVD-l "Kontsertsalvestus Pärnu Kontserdimajas 2003". Seal lisade all on salvestused aastatest 1972-1974, kokku 8:45. On ka selline lugu "Mere kaldal puhub tuul".

DVD saab osta siit: http://www.kontsert.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=14&Itemid=18, aga olen seda ka Tartu kaubamajas näinud.

Silver
Postitatud 2011-04-19 15:16:44. Tsiteeri

Kas keegi oskab anda informatsiooni "Hei aidake meid" loo kohta.
Youtubest vaadates tundub väga huvitav ja samas ka tuttav lugu olevat.
On ta äkki mõne välismaise loo eestikeelne tõlgendus või ikka puha omalooming?

Jäi teine üleüldse kõrvu Karavani "Popuriist", mille peale õnnestus leida vaid too 73-nda aasta salvestus.

andrus k
Postitatud 2011-04-19 21:23:23. Tsiteeri

Tony Ronald,esimene variant oli hoopis hispaania keeles,siin inglisekeelne variant http://www.youtube.com/watch?v=wnxXQfFvG68

andrus k
Postitatud 2011-04-19 21:25:40. Tsiteeri

seda coverdati päris palju siin veel Ottawa variant http://www.youtube.com/watch?v=gLEyrXVGxyk&feature=related

Nipi
Postitatud 2011-04-30 22:54:18. Tsiteeri

Tsirkus Maksimus: "Fix" greatest hits (ETV 1999)
ETV 01.05.2011 kell 13:45
--------------------------------------------------------------------------------
Ansambli Fix 30. sünnipäeva tähistamine Vanemuise kontserdimajas 1999. aastal. Režissöör Marek Inno, toimetaja Merike Viilup.

andrus k
Postitatud 2011-05-02 20:06:50. Tsiteeri

Mart Helme-bass
Mart Kuurmäe-orel
Mait Eelrand-kitarr
Väino Land-kitarr
Valdi tamme-trumm
esimest korda kui neid nägin Vanemuise kontserdisaalis oli lavaatäis lilli,isegi üle trummide,basstrumminaha peal suurelt kiri Fix,juba saali tulles jäi vägev mulje,kontsert oli umbes tyyp sama nagu mingi Rollind Stones oleks peal olnud,millegipärast on meelde jäänud vägev hard rocki lugu Paha oled sa,mida Helme laulis ja vist isegi oli tema lugu,hilisem Fix muutus kuidagi hoopis millekski muuks

Nipi
Postitatud 2011-08-23 22:51:28. Tsiteeri

Suveviisid Võrtsjärvel (Eesti Telefilm 1978)
ETV 24.08.2011 kell 15:40
--------------------------------------------------------------------------------
Kolhoositaidlejad Võrtsjärve mängudel. Teiste hulgas taidlevad ka Marju Länik ning ansamblid Elektra, Fix ja Apelsin. Stsenarist Mati Talvik, režissöör Elmo Lööve.

http://etv2.err.ee/videod/meelelahutus/92d90c33-5f0d-48b7-932b-ca2c5beab631

ellu
Postitatud 2013-05-31 19:20:45. Tsiteeri

Väga ammu, vast seitsmekümnendate keskpaiku, oli FIX-i repertuaaris ingliskeelne lugu "Ohio kallastel", laulis küll Silvi Vrait.
Kas keegi mäletab seda lugu, raadiost ilmselt pregu seda kuulda lootust ei ole. Mis võis olla originaal?

Arvan, et seda laulu laulis kunagi 60-tel Joan Baez.
Imelik on see, et olin Fixi suur austaja, aga millegipärast ei mäletanud, et Silvi Vrait seda laulis. Aga ju siis. Ja kindlasti laulis hästi.

Aga - minu jaoks oli Fix ikka see vana Fix, kus mängisid Mart Helme ja Mart Kuurme. Päris algul, kui nad veel kuulsad polnud, käisid nad näiteks meil koolipidudel mängimas (Nöo Keskkoolis 1970 - 71). Siis vist polnud veel Väino Landi, vöi oli? Teda mäletan kyll, aga juba oma ylikooliajast 1972.a.alates (Väinol oli tore bassihääl ja ta laulis ylempreestri laulu Jesus Christ Superstar`ist ka päris toredasti - see oli aegajalt lisalugu). Mu meelest 1972.a. sygisel oli Fixi kontsert Vanemuise kontserdisaalis ja siis mängisid nad Poeemi, mille sönu siin eespool yks kommenteerija ytleb end mäletavat. Seda tunnet mäletan siiani...nagu oleks olnud kusagil teises aegruumis. Aga see koosseis läks varsti laiali ja stiil läks teiseks ja seega oli köik muutunud, vaid nimi jäänud.

Palju hilisemast ajast on eriti meeles yks Silvi lauldud laul, mida ta ka yhel aastapäevakontserdil laulis..."...heleda leegiga nad pöleta..heleda leegiga nad tuhaks pöleta...see on lillede surm" Ja see Silvi esitatud vokaliis selles laulus oli yks parimaid yldse, mida kuulnud olen. kas see polnud mitte Vello Toomemetsa laul vöi ajan segast??

Nipi
Postitatud 2013-06-29 23:42:48. Tsiteeri

Fixi liider Väino Land: "Surm on alati rabav. Eriti Silvi surm."

Õhtuleht.ee 29. juuni 2013, 07:24

Laulja ja pedagoog Silvi Vrait suri eile Järve hooldushaiglas.

"Ega mulle olegi veel Silvi lahkumine õieti kohale jõudnud," tunnistab legendansambli Fix liider Väino Land. Ta on löödud.

"Surm on alati rabav. Eriti Silvi surm," ohkab mees, kes on Silvi Vraidiga koos muusikat teinud aastakümneid. "Peaaegu terve elu," poetab Land. "Aga vast leian musast lohutust."

Tõenäoliselt võtab Land teiste lugude seas kuulata ka aastal 2001 salvestatud laulu "Kell", mille Vrait salvestas Eesti Raadios. Lauljannaga koos esitas seda Vello Toomemetsa lugu The London Community Gospel Choir. "See on laul, mis mul alati esimese hooga Silviga seostub," ütleb Land, kellel on tänini meeles, kuidas koor, Silvi Vrait ja Fix täiesti juhuslikult kokku sattusid.

"Kokkusaamine oli huvitav," meenutab Land. "Meil oli gospelkooriga Kaarli kirikus kontsert, Fix astus üles Amigos. Läksime kooriga pärast sinna ja juhtusime täpselt selleks ajaks, kui Silvi laval oma häält näitas. Koori vastupanu oli kohe murtud, nad lõid veel terve õhtu Amigos tantsu ja olid järgmisel päeval stuudios kohal."

Landi sõnul võttis toonase ühisetteaste üles ka TV1, kuid kuhu see jäänud on, pole teada. Küll on seitsme minuti pikkune laul alles Eesti Raadio arhiivis. "See on müstiline laul," räägib Land. "Niisugune lugu oli siis Silvi hääle ja selle looga."

"Ta oli teistsugune kui tavaliselt."

Aastaid Tallinna Prantsuse Lütseumis õpetajana töötanud Vrait oli haiguslehel aasta algusest saadik. Tuttavad ja kolleegid küll mõistatasid, mis tõbi teda tabanud on, kuid panid lauljanna meeleolumuutused, tööhuvi kadumise ja ebaharilikud mäluhäired ometi stressi ja isikliku elu keeruliste seikade arvele. Ent keegi ei teadnud Vraidi peavaludest, mida ükski valuvaigisti leevendada ei suutnud. "Mullu novembris nägin teda viimati laval laulmas, ühel sünnipäeval," kõneleb üks lauljanna anonüümseks jääda soovivaid sõpru.

"Andis erakordse jatsukontserdi. Ma ütlesin veel talle, et ta läheb iga aastaga aina paremaks. Kuid tunne teda vaadates oli mul imelik – nagu oleks tal sees minekuaimdus. Ta oli teistsugune kui tavaliselt." Minek nihkus tõepoolest päev-päevalt ligemale.

Veel kümme päeva enne oma sünnipäeva 28. aprillil tegi Vrait ajakirja Tiiu tarvis särava fotosessiooni. Sädemed lendasid ja staarigeen möllas. "Fotosessiooni lõpus näeb aga Silvi nii väsinud välja, et otsustame viimase võtteseeria üldse ära jätta. Kuigi ta oleks nõus ka selle ära tegema," räägib Tiiu lugu.

"Uuesti näen Silvit nädal hiljem, kui meil on intervjuu. Taas on lauljanna samm ebakindel. Kohvikus istet võttes ütleb mu intervjueeritav jälle, et tal on tugevad peavalud ja seljataga mitu unetut ööd." See vestlus oli kaks päeva enne diiva 62. sünnipäeva, haiglasse viidi ägedatest peavaludest kurnatud Vrait mõne päeva pärast. Ja sinna ta jäigi. Järgmine samm oli operatsioon.

"Lootus kustus kahjuks kiiresti."

Land räägib, et tegelikult aimas lähim ring lõppvaatust ette. "Siis, kui tal operatsioonid ära olid, tundus, et tal endalgi tekkis väike lootus. Aga see lootus kustus kahjuks kiiresti," kõneleb ta.

Tallinna Prantsuse Lütseumi direktor Lauri Leesi ütleb, et teade pikka aega ses koolis õpetajana töötanud Silvi Vraidi surmast kurvastas teda väga. "Ma olen väga kurb, kuid oleme koolikollektiiviga seda meelt, et see kurb sündmus saab olema väärikas, oleme selleks valmis," sõnab Leesi lauljanna ärasaatmise kohta.

Land lisab, et sügisel pidanuks Silvi üles astuma Fixi 45. sünnipäeva kontserdil. "See on kurb, et Silvit meiega laval ei ole," sõnab ta, et kahjuks peavad mehed juubelilugulaulul ilma Silvita esinema. Küll aga on Land otsustanud korraldada Silvi Vraidi mälestuskontserdi. "Esinejaid järjest koguneb," lausub Land. "Jaan Elgula, Priit Pihlap, Jassi Zahharov, Maria Listra..." Mälestuskontsert on 14. juulil kell 13 Tartu lauluväljakul.

Silvi Vrait

• 28. aprill 1951 – 28. juuni 2013

• 1968. aastal lõpetas ta Kehra lastemuusikakooli klaveri erialal, 1969 Kehra keskkooli. Aastal 1974 Tartu Ülikooli inglise filoloog-pedagoogi alal.

• 1994–2013 töötas inglise keele õpetajana Tallinna Prantsuse Lütseumis.

• On õpetanud ka Tallinna Georg Otsa nimelises Muusikakoolis.

• Aastatel 1976–1983 tegutses Vanemuise teatris.

• Lauljakarjääri alustas aastal 1972, esinedes telesaadetes "Kaks takti ette" ja "Käokava".

• Aastail 1973–1975 laulis Tartu Kultuurihoone ansamblis Suuk, hiljem 1975–1984 ja 1995–2003 ansamblis Fix.

• 1994. aastal esindas Eestit Eurovisioni lauluvõistlusel lauluga "Nagu merelaine", mis pälvis 24. koha.

http://www.ohtuleht.ee/531889

Nipi
Postitatud 2013-06-29 23:49:41. Tsiteeri

Silvi Vraiti meenutab ETV pühapäeval eriprogrammiga

Toimetas Kristin Aasma 29. juuni 2013, 11:55

Reedel lahkunud lauljanna Silvi Vraiti meenutab Eesti Rahvusringhääling pühapäeval ETV-s eriprogrammiga.

Kell 10 läheb eetrisse "Tähelaev", mis salvestati Silvi Vraidiga 2006. aastal ja sisaldab hulgaliselt videoid unustamatu lauljanna popmuusiku karjäärist.

Muusikasaates "Valguses ja varjus" esitab Silvi Vrait koos Jaak Jürissoniga tuntud ja vähemtuntud lugusid 1980-ndate esimesest poolest.

1989. aastal valminud portreefilm Silvi Vraidist näitab tema laia haaret ooperist rockini ja dzässist soulini.

Eriprogrammi lõpetab muusikasaade "Ahvatlev ettepanek" (1993), kus Silvi Vrait esitab stuudios kolm enda valitud inglisekeelset lugu koos kitarristide Ain Agani ja Aare Jaamaga.

http://www.ohtuleht.ee/531919

Nipi
Postitatud 2013-06-29 23:52:40. Tsiteeri

Tähelaev (2006)
ETV 30.06.2013 kell 10:00
---------------------------------------------
Silvi Vrait, meie kergemuusika kinnistäht, pole tundmatu üheski Eestimaa nurgas. Kord Kehras alanud elutee on tänu Silvi andekusele, mitmekülgsusele ja töötahtele jupiterisärast tulvil. Tähelaev mahutab vaid murdosa videotest, mida ETV arhiiv Silvi Vraidist on talletanud. Kas on võimalik, et midagi temast on jäänud kahesilmavahele? Püüame selles selgusele jõuda. Saatejuht Mati Talvik, režissöör Kalev Lepik.

Nipi
Postitatud 2013-06-29 23:56:13. Tsiteeri

Valguses ja varjus. Laulab Silvi Vrait (Eesti, 1985)
ETV 30.06.2013 kell 11:10
-------------------------------------------------------------------
Olümpia varietees ja Lagedi Kultuurikeskuses laulab Silvi Vrait, tantsivad "Olümpia” varietee tantsijad, liikumise seadis Kalju Saareke. Režissöör Nele Laanejärv, toimetaja Anne Peäske.

Nipi
Postitatud 2013-06-29 23:58:50. Tsiteeri

Silvi Vrait (Eesti, 1989)
ETV 30.06.2013 kell 11:35
----------------------------------------------
Laulab Silvi Vrait ja sekka räägib ta oma vaadetest elule. Kaastegevad segakoor "Olevine”, orkester Eri Klasi juhatusel, Jaak Jürisson, Tõnu Väärtnõu, Tõnis Mägi, Peeter Volkonski ja ansambel "Ultima Thule”. Režissöör Toomas Lepp, toimetaja Heidi Pruuli.

Nipi
Postitatud 2013-06-30 00:00:09. Tsiteeri

Ahvatlev ettepanek. Silvi Vrait (Eesti, 1993)
ETV 30.06.2013 kell 12:05
--------------------------------------------------------------------
Silvi Vrait esitab stuudios kantrimuusikat. Režissöör Jüri Pihel, toimetaja Vesta Uuetoa.

Nipi
Postitatud 2013-07-14 00:49:43. Tsiteeri

Õhtuleht.ee kannab pühapäeval otse üle Silvi Vraidi mälestuskontserdi!

12. juuli 2013, 13:58 Õhtuleht.ee

Silvi Vraidi mälestuskontsert toimub 14. juulil (pühapäeval) kell 13 Tartu lauluväljakul ja Õhtuleht teeb sellest kontserdist video-otseülekande.

Otseülekande ajal näidatakse nii kontserti kui ka intervjuusid osalejatega. Kui sa ei saa Tartusse minna, jälgi toimuvat meie veebilehelt.

Silvi Vrait lahkus meie seast 28. juuni pärastlõunal Järve hooldushaiglas.

http://www.ohtuleht.ee/533402

Nipi
Postitatud 2013-07-26 22:47:40. Tsiteeri

Tallinna TV 01.08.2013 kell 22:05 Pillimeeste klubi (2012) ja 02.08 kell 13:05* ning 04.08 kell 10:20*
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sukeldutakse ajalukku- nimelt, aastatesse 1968-1980. Saatekülalisteks on ansambel Fixi esimene koosseis- Mart Kuurme, Riho Lilje, Mait Eelrand. Fixi esimesse koosseisu kuulub ka üks saatejuhtidest, Väino Land. Muljetatakse vanadest aegadest ning saatejuhtideks on nagu ikka Margus Kappel ja Väino Land.

Saadet saab vaadata ka siit: http://www.tallinnatv.eu/?id=1759

Nipi
Postitatud 2013-08-08 00:19:06. Tsiteeri

Pillimeeste klubi. Fix (2011)
Tallinna TV 08.08.2013 kell 22:15 ja 09.08 kell 13:15* ning 11.08 kell 10:20*
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Saade muusikasõpradele- Pillimeeste klubi. Käsitletakse pop- ja rockmuusika teemalisi uudiseid, sukeldutakse minevikku, heidetakse pilk ka tulevikku. Tänases saates meenutavad oma minevikku legendaarne Eri Klas ning kõigile eestlastele tuttav bänd Fix. Püstitatakse küsimus: Kas Eestis on pop- ja mainstream muusikaga lõpp? Muusikateemadel võtavad siin saates sõna vaid oma ala parimad Eestis. Saatejuhid Margus Kappel ja Väino Land.

Nipi
Postitatud 2013-08-18 18:08:24. Tsiteeri

N 22.08.2013 kell 19:00 Suur juubeliõhtu Tartu laululaval

FIX 45

FIX
Evald Raidma
Viktor Vassiljev
Priit Pihlap
Vello Toomemets
Mait Paldra
Väino Land
Mart Helme
Mait Eelrand
Mart Kuurme
Riho Lilje
Tõnu Kilgas

FIXi lisakoosseis
Hendrik Sal-Saller
Karl-Erik Taukar
Strings ansambel, dirigent Endel Nõgene

Karavan 30

Karavan
Karl Madis
Margus Martmaa
Marko Sirila
Toomas Vanem
Jaak Lutsoja

õhtut juhib
Andres Dvinjaninov

Tartu Laululaval toimub 22. augustil algusega 19.00 Suur Juubeliõhtu. Ühel laululaval tähistavad sünnipäeva kaks legendaarset ansamblit: FIX 45 ja Karavan 30. Sünnipäevaliste õhtut juhib alati suurepärane Andres Dvinjaninov. Üheks õhtuks saab Fix täiendust ka lisakoosseisu näol, kui üheskoos Fixiga astuvad lavale nii Smilersi kauaaegne juhtfiguur Hendrik Sal-Saller kui ka noorema generatsiooni esindaja Karl-Erik Taukar. Valitud lugudes ühineb Fixiga Strings ansambel Endel Nõgene dirigeerimisel. Näiteks „Ja veel üks laul“ on just sellise muusikalise koosseisu tarbeks kirjutatud.

Tartu Laululaval kaiguvad sel ainulaadsel õhtul unustamatud hitid, mis täidavad laululava „Tsirkuse“, „Kuninganna“ ja „Pärlipüüdjatega“.

Kontserdi pikkus ca 2,5 tundi.

http://www.kontsert.ee/

Nipi
Postitatud 2013-09-02 00:01:47. Tsiteeri

"Lähme, meenutame noorusaega!"

"Tere tulemast siia, minu, Andres Dvinjaninovi, generatsioon!" kõlab Fixi ja Karavani ühise sünnipäevakontserdi õhtujuhi avatervituse lõpulause. Rahvas aplodeerib maruliselt. Enamikus on Tartu laululavale kohale tulnud keskealine publik.

Dvinjaninov kutsub rahvast "ta elagu" saatel lavale tervitama 30aastaseks saavat Karavani. Üleni valgesse riietatud šikid mehed sammuvad lavale suure aplausi saatel. Seni, kuni muusikud pillide taga paika saavad, hoiab Dvinjaninov jutujärge oma käes: "Karl, sa oled nii palju oma elus pärli järgi sukeldunud. Kas sa ikka ujuda oskad?"

Loomulikult oskab.

Aga kas solist Karl Madis on oma elupärli üles leidnud? "Jah, see on ansambel Karavan!" Karl Madis saab suure aplausi osaliseks.

Karavaniga laulavad inimesed juba teise loo ajal. Aga esimeseks lauluks ei ole siiski "Pärlipüüdja", nagu eelnevast jutust võis järeldada. Publikut rõõmustatakse hoopis looga "Mul meelde jäi".

Vraiti mälestatakse vaikusehetkega

Huvilised eelistavad, nagu ikka eestlaste puhul, jälgida esinemist kaugemast nurgast. Siiski tekib juba esimese loo ajal lava ette uje tantsupaar. Sealjuures, tantsijad on üsnagi noored. Teise laulu ajal suudab bänd aga publiku juba üksi laulma panna. Üsna vaikselt, kuid siiski kindlalt.

Karavan teeb ka kummarduse kevadel siitilmast lahkunud Silvi Vraidile. Seda 1994. aastal Eurovisioni võitnud laulu eestikeelse versiooniga "Rock’n’rolli lapsed". Madis selgitab, et see laul ongi nende repertuaaris Eurovisioni võiduaastast, kui temagi käis Silvi Vraidi loole "Nagu merelaine" suurvõistlusel tausta laulmas. "Aitäh, Silvi, et saime koos sinuga olla!" ütleb Madis enne kauni loo esitamist.

Karavani ja Fixi esinemiste vahel on kümneminutiline paus, et saaks pillid ilusti paika. 45. sünnipäeva pidava Fixi esimeseks looks aga koguneb lava ette juba päris palju rahvast. Ei tea, kas inimesed muutuvad üha julgemaks, külm näpistab või on hoopistükkis Fix veel südamelähedasem?

Fix mälestab oma kunagist solisti Silvi Vraiti aegumatu looga "Vana pildiraam". Veel enne laulu esitamist ärgitab Andres Dvinjaninov publikut mõneks sekundiks püsti tõusma. Rahvas langetab vaikuses Silvi Vraidi mälestuseks pea. Laulu ajal võtavad lava ees olevad inimesed käest kinni ja õõtsuvad üksmeelselt.

Seistes aplodeeriv publik meelitab Fixi tagasi

Fix on oma tähtpäeva tähistamisele ka külalisi kutsunud: ansambel Strings Endel Nõgene juhatusel, mullusest superstaarisaatest tuule tiibadesse saanud Karl-Erik Taukar ja Smilersi solist Hendrik Sal-Saller.

"Te võib-olla mõtlete, kes see nolk siin laval veel on, aga mul on tegelikult selline au, et olen Fixiga ka ühe loo salvestanud," teatab Karl-Erik Taukar, viidates hiljuti välja tulnud laulule "Magus valu".

Selleks ajaks aga, kui teine külalissolist, Hendrik Sal-Saller, lavale astub, on muide lavaesine paksult rahvast täis. Ja elatakse kaasa.

Sal-Saller tunnistab, et Fix on just see bänd, mille saatel tema väikese poisina tegi peegli ees puusanõksu ja kujutas ette, et temastki saab kunagi sama vinge laulja nagu need muusikud. "Au ja rõõm, et mind kutsuti siia," kinnitab Sal-Saller.

Fixi ühe suurima hiti "Tsirkus" ajaks liituvad bändiga taas nii Hendrik Sal-Saller kui Karl-Erik Taukar. Lava on elu ja möllu täis: Sal-Saller ei pea paljukski trummaril Priit Pihlapil aidata trumme mängida.

"Fiiiiiix!!!" karjub üks 60ndates eluaastates mees, kui armastatud bänd rahvast üha enam üles kütab. "Lähme, meenutame noorusaega!" hõikab peomeeleolus mees oma prouale ning viib ta tantsima.

Ja seda, et valdavalt kuldses keskeas publik on tõepoolest nostalgias, näitab seegi, et lausa keeldutakse lahkumast. Kui kontsert on lõppenuks kuulutatud, kargavad inimesed püsti, aplodeerivad ja nõuavad veel üht laulu. Nad saavad selle.

Palju õnne, Fix ja Karavan, te olete ikka inimeste südametes!

26.08.2013 Õhtuleht http://www.ohtuleht.ee/538318

Nipi
Postitatud 2013-11-05 18:01:13. Tsiteeri

Priit Pihlap uutest lugudest: kohanesime uude olukorda, vana rasva pealt edasi lasta ei saanud.

Eesti üks vanim ja legendaarseim ansambel FIX on oma eluteel keeranud taas uue lehekülje. Tänasel päeval lindistatakse uusi lugusid ja veel selle aastanumbri sees antakse kaks kontserti.

Bändi uuest hingamisest räägib kauaaegne FIX-i liige Priit Pihlap ainult positiivses võtmes: "Selge on see, et tahame pilli mängida ning meid seob mingisugune suurem kooskäimise soov. Suvel tuli paraku kohaneda uue olukorraga, mis tähendas, et vana rasva pealt enam edasi lasta ei saanud."

Suvel "FIX 45" üritusel mänginud Pihlap kiidab ka toonaseid FIX-i külalisesinejaid Hendrik Sal-Sallerit ja Karl-Erik Taukarit: "Nende meestega oli väga hea koos laval olla ning nad andsid rohkelt nooruslikku värskust."

Kaheks kontserdiks liitub FIX-iga ka kunagine solist Novella Hanson, keda Pihlap ootab samuti suure huviga: "Ootan teda huviga, sest on väga tore ja tohutult meeldiv, et ta sedasi lavale naaseb - on ju Novella ajalooline ja täieõiguslik FIX-i liige, kuid olime FIX-is erinevatel perioodidel ning minul polegi õnnestunud temaga koos mängida."

Alati naerusuist Pihlapit, külalisesinejaid Novella Hansonit ja Taukarit ning ülejäänud FIX-i saab näha ja kuulata juubeliaasta kontsertide raames juba 19. novembril Estonia kontserdisaalis ning 18. detsembril Pärnu Kontserdimajas.

www.Publik.ee 05. november 2013 16:00 http://publik.delfi.ee/news/muusika/priit-pihlap-uutest-lugudest-kohanesime-uude-olukorda-vana-rasva-pealt-edasi-lasta-ei-saanud.d?id=67040248

Nipi
Postitatud 2014-01-25 18:14:27. Tsiteeri

Kaua mängijad
Tallinna TV-s 30.01.2014 kell 19:30, 31.01 kell 00:20* ja 10:00* ning 02.02 kell 13:05*
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Fix Värviline maailm on saade esimesest Eestis ilmunud rockansambli kauamängijast, Fixi 1978 ilmunud LPst Värviline maailm. Saates räägivad ansambli toonased liikmed ja toetajad, kuidas albumi tegemine alguse sai, kuidas toimus stuudios lindistamine ja plaadil olevate lugude taustast. Kuulame Fixi klassikalisi lugusid Ulila, Värviline maailm, Lõke preerias, Uksed jt. Loo legendaarsest albumist räägivad Väino Land, Evald Raidma, Priit Pihlap, Viktor Vassiljev, Juhan Sütt, Vello Toomemets, Ülo Vilimaa ja ka Silvi Vrait, kellele see intervjuu jäi viimaseks televisiooni jaoks antuks. Saate tegid Margus Kiis, Urmas Reisberg, Fideelia Signe Roots ja Mark Seder.

kalle
Postitatud 2014-04-04 15:23:46. Tsiteeri

Alles nüüd märkan vastust oma ammusele küsimisele...
Tänan!, "ellu" 2013-05-31
Jah, on küll see laul, Joan Baez BANKS OF THE OHIO

Selle looga algab üldse minu muusikakuulamise ja meeldejäämise kogemus. Aastast ehk 1976...77???
Raadios laupäeva hilisõhtul Helgi Erilaid Kesköömosaiik, 5 eesti ja 5 välismaist lugu.
Lindistasin ilmselt esimest korda üldse...
Kõlasid veel Joel Steinfeld "Aeg kaob", Elton John "Crocodile Rock" (või oli Ivo Linna?), David Bowie "Golden Years" ja Medicine Head "one and one is one".

PriitRe
Postitatud 2016-01-29 12:24:34. Tsiteeri

See küsimus on küll juba vastuse saanud, aga, nii tore on näha (ja kogeda) aastaid kestva vestluse kaja virtuaalses maailmas ... Küsimus aastate tagant leiab vastamist ...
"Ohio kallastel" on kuulus ja vana kantri-traditsionaal.
Seda on laulnud paljud (kui mitte kõik) ennast vähegi cuontry-muusikaga seostada üritanud. Ja teised popp-artistid, ka Oliviva N. John ja ans "Missisipi".
Dolly Partonist ja Johnny Cashist rääkimata.
Wikipedias räägib sellest eraldi artikkel ja Youtube annab lõputult otsingutulemusi.
https://en.wikipedia.org/wiki/Banks_of_the_Ohio
"Banks of the Ohio" (Laws F5, Roud 157) is a 19th-century murder ballad, written by unknown authors, in which "Willie" invites his young lover for a walk during which she rejects his marriage proposal. Once they are alone on the river bank, he murders the young woman. It is also known by the longer title "Down on the Banks of the Ohio".
Commercial country music recordings started in 1927 with versions by Red Patterson's Piedmont Log Rollers (as "Down By The Banks Of The Ohio") and by Grayson and Whitter (as "I'll Never Be Yours")

PriitRe
Postitatud 2016-01-29 12:35:04. Tsiteeri

Arvan, et seda laulu laulis kunagi 60-tel Joan Baez.
Imelik on see, et olin Fixi suur austaja, aga millegipärast ei mäletanud, et Silvi Vrait seda laulis. Aga ju siis. Ja kindlasti laulis hästi.

"Banks of Ohio" on üldiselt Country-traditsionaal. See polnud Fixi põhiline "ampluaa". Kuigi nad tegid hästi kõike. Mina küll seostan seda lugu esmalt just Silvi Wtraidi häälega lauldult.

Aga - minu jaoks oli Fix ikka see vana Fix, kus mängisid Mart Helme ja Mart Kuurme. Päris algul, kui nad veel kuulsad polnud, käisid nad näiteks meil koolipidudel mängimas (Nöo Keskkoolis 1970 - 71).

. . . ja ma ei teadnudki, et mu lapse füüsikaõpetaja, kunagine Tallinna Reaalkooli direktor jne. on FIX'i alg-koosseisu klahvkamees!!!
WOW!

Palju hilisemast ajast on eriti meeles yks Silvi lauldud laul, mida ta ka yhel aastapäevakontserdil laulis..."...heleda leegiga nad pöleta..heleda leegiga nad tuhaks pöleta...see on lillede surm" Ja see Silvi esitatud vokaliis selles laulus oli yks parimaid yldse, mida kuulnud olen. kas see polnud mitte Vello Toomemetsa laul vöi ajan segast??

"Lillede surm" oli 80' kespaiku Fixi tipplugu, tihti eetris. Ja "tartu-levimuusikapäevade-ajastu" Silvi Wrait oli super. Igas loos (ma loodan. ega ma kõike ei tea ju)

T!
Postitatud 2016-07-03 12:32:54. Tsiteeri

Kas Evald Raidma poolt lauldud "Laul" on olemas vaid telesalvestusena Meelejahutajast?

Vahur
Postitatud 2019-11-04 23:06:26. Tsiteeri

Paralleelselt Fix-ga tegutses Tartus ka Fixi väikevennaks kutsutud Väino Landi teine ansambel "Repriis", kus on laulnud nii Novella Hanson kui ka Viljo Tamm.
https://m.youtube.com/watch?v=eQJpcJH1KA4

Vahur
Postitatud 2019-11-04 23:20:42. Tsiteeri

Fix-l puudub oma muusikastiil, mis ei tähenda et nad stiilitud on, vastupidi, nad on omanäolised ja tänu sellele nende muusika kõnetab kõiki vanusegruppe. Alustasid nad ju biitmuusikaga nagu palju tollased koolibändid ja hiljem on viljelenud nii folki, kantrit, poppi kui ka tõsist rock'i.
Liiga jäigalt mingis stiilis kinni olevad bändid, kippusid varakult laiali minema. Aga Fix tänu omanäolisusele on suutnud läbi tulla nii paksust kui vedelast ja nende muusika kõlab ka 50, 100, 150 või rohkemgi aasta pärast raadiotes, sest inimesed kannavad seda muusikat edasi põlvkonniti.

Jah, nii on
Postitatud 2019-12-22 01:16:42. Tsiteeri

150 aasta pärast tõesti raadiod ilmselt enam muud ei mängigi, kui Fixi salvestusi.

Fix-l puudub oma muusikastiil, mis ei tähenda et nad stiilitud on, vastupidi, nad on omanäolised ja tänu sellele nende muusika kõnetab kõiki vanusegruppe. Alustasid nad ju biitmuusikaga nagu palju tollased koolibändid ja hiljem on viljelenud nii folki, kantrit, poppi kui ka tõsist rock'i.
Liiga jäigalt mingis stiilis kinni olevad bändid, kippusid varakult laiali minema. Aga Fix tänu omanäolisusele on suutnud läbi tulla nii paksust kui vedelast ja nende muusika kõlab ka 50, 100, 150 või rohkemgi aasta pärast raadiotes, sest inimesed kannavad seda muusikat edasi põlvkonniti.

vahur
Postitatud 2020-01-02 15:39:52. Tsiteeri

Millegipärast häbenetakse igal pool, nii vikipeedias kui mujal lehtedel ära mainida, et ka Üllar Jörberg tegi Fix-ga koostööd tihedalt, kuigi polnud vist alaline bändiliige, samuti laulis mitmel korral Jörberg Fix-s duetti ka Silvi Vrait-ga.

To jah, nii on
Postitatud 2020-01-03 20:15:41. Tsiteeri

Alati saab kanalit vahetada!

Vahur
Postitatud 2021-08-02 01:27:15. Tsiteeri

Silvi Vraidile Kõige sarnasema versiooni laulust "Ohio Kallastel" on laulnud Olivia Newton-John, loo nimi on "Banks Of Ohio".
Seda on esitanud mitmed teisedki kuulsused, näiteks Johnny Cash ja Dolly Parton.
Silvi ja Fix'i esitatud versioonist on mul tükike audiot. Ta esitaski seda vaid Viljandi kontserdil aastal 1976. See lugu on ilmselt vaid video peal. Helikandjatel seda ilmunud pole.
Ilmselt tehti laulule kiiresti eesti keelsed sõnad ja esitati vaid "live'is).
Kui kellelgi oleks terve lugu, oleks meeldiv. ERR fonoteegis on see olemas, sest Elgula mängis seda oma saates "kantri alati jääb", seega kartusel, et see on ER arhiivist haihtunud, pole alust. Lihtsalt tuleb oodata, mil mõni saatejuht selle taas üles leiab.

Vahu
Postitatud 2021-08-02 01:35:20. Tsiteeri

Tundub et hr. Elgula oli kaval, pisut enne loo lõppu hakkas ta loole peale rääkima, ilmselt haistis ohtu, et keegi selle sealt endale lõpuks tirib. Elgula Jaan on üleüldse tundub et kade mees, pea igale loole suudab ta pikalt peale lobiseda ja ei õnnestu midagi päris lõpuni ära kuulata. Ei tea kas see on taotluslik või mitte, aga näiteks Heimar Lenk mängib oma saates "Kuldrandevuu" kõik lood kenasti algusest lõpuni ja tal jääb veel aega igat lugu korralikult tutvustada ja sellega seoses veel mõni lugu rääkida.
Muidugi mõista, pole Heimari saade siin paljudele väga kuulatav, kuna ta mängib ikkagi üsna vana muusikat ja enamasti slaagreid ja estraadi.
Aga noh, näitena võib ikkagi tuua.

Kallele
Postitatud 2021-09-15 00:37:58. Tsiteeri

Originaal oli Olivia Newton-John - Banks Of The Ohio.

Silvi Vrait esitas seda 1976 Viljandi Rockifestivalil. ERRi fonoteegis on see Silvi versioon olemas, sest Elgula mängis seda mingis oma saates.

Vahur
Postitatud 2022-08-24 22:07:51. Tsiteeri

Huvitav, kes laulab laulu "Mind Löö"? Tundub nagu Tõnu Kilgas.

Vasta & Uus teema