Hüppa sisu juurde

Vanemõde

Autor Sisu
vello
Postitatud 2006-03-14 19:51:47. Tsiteeri

Hendrik Sal Saller-vokaal
Ivar Liinev-kitarr
Veljo Vingissar-kitarr
Margus Alviste-bass
Andrus Kerstenbeck-löökriistad
Juhan Tiik-vokaal

Ma oskan ainult selliseid laule nimetada nagu"Elu armastan Sind","Läbi raskuste tähtede poole","Lastehaiglas","Peatage Lasnamäe","Mu aadress on NSV Liit".

ago
Postitatud 2006-03-14 22:39:51. Tsiteeri

Vanemõde sai loomiseks ajendi sellest, et 1985. aastal keelati ansambli Turist tegevus. Turistis olid mänginud trummar Andrus Kerstenbeck ja kitarrist Veljo Vingissar. Pärast aastast jõudehetke 1986. aastal otsustasid mehed ametivõimude kiuste muusikaga edasi tegeleda ning uue bändi teha. 1986. aasta nääripeol astuti Tartus lavale esimese kontserdiga. Järgnev aasta oli Vanemõe jaoks hiilgeaasta.

Mainimata ei saa jätta, et Turisti baasil on Eestisse tekkinud kaks ansamblit: Singer-Vinger ja Vanemõde. Singer-Vinger oli küllaltki stabiilse koosseisuga, Vanemõde aga ansambel, milles muusikud pidevalt vahetusid. Väidetavalt on Vanemõde andnud aja jooksul tegevust 17 basskitarristile. Pole vist väga vägivaldne öelda, et Singer-Vinger on Hardi Volmeri ja Roald Jürlau ning Vanemõde Veljo Vingissaare ja Andrus Kerstenbeck´i ansamblid.

Ansamblis Vanemõde on laulnud veel maalikunstnik Jaak Arro ja Metallistist tuntud Urmas Podnek. Urmas ja Yoko Alender on laulnud Vanemões vähemalt ühte laulu " Minu lapsepõlve kangelane" ning Hardi Volmer on laulnud "Kulinariana"´t.

Head laulud veel: "Ütle otse ja kõnele kõigest", "Roosad prillid", "Ma olen noor", "Meie samm on nagu äike"... Hoopis eripärane ja sügavasisuline on "Jõulutervitus 1941"

Vanemõde kasutas lavalises atribuutikas valgeid kitleid ja punaseid riste. Mõnel kontserdil sõideti lava ette kiirabiautoga.

Kunda keskoolis algas kontsert lausega: "Keset koolivaheaja-järgset gripilainet on laval "Vana Õde" !" (see lause salvestus mällu)

ago
Postitatud 2006-03-14 22:53:31. Tsiteeri

Üks skandaal tuli ka meelde seoses Vanemõega. See oli vist 1988 (1987 ?) Tartu Muusikapäevade kontserdi ajal. Andrus Kerstenbeck sai vihaseks, et Vanemõe kontserti fotografeeriti. Ta tõusis trummide tagant ja lõi ühte fotograafi jalaga näkku. (staaride värk) (foto verise ninaga piltnikust on avaldatud ajakirjas "Noorus")

Muide, veel üks fakt Andrus Kerstenbecki kohta. Erinevalt tavapärastest muusikutest olevat tema täiskarsklane (või on see lihtsalt legend ?)

ago
Postitatud 2006-03-19 19:27:22. Tsiteeri

Üht-teist, mida siin kirjas ei ole on kogutud aadressile: http://www.jim.pri.ee/forum/viewtopic.php?t=109

andrus Kerstenbeck
Postitatud 2006-05-06 19:16:02. Tsiteeri

Vanemõde sai loomiseks ajendi sellest, et 1985. aastal keelati ansambli Turist tegevus. Turistis olid mänginud trummar Andrus Kerstenbeck ja kitarrist Veljo Vingissar. Pärast aastast jõudehetke 1986. aastal otsustasid mehed ametivõimude kiuste muusikaga edasi tegeleda ning uue bändi teha. 1986. aasta nääripeol astuti Tartus lavale esimese kontserdiga. Järgnev aasta oli Vanemõe jaoks hiilgeaasta.

Mainimata ei saa jätta, et Turisti baasil on Eestisse tekkinud kaks ansamblit: Singer-Vinger ja Vanemõde. Singer-Vinger oli küllaltki stabiilse koosseisuga, Vanemõde aga ansambel, milles muusikud pidevalt vahetusid. Väidetavalt on Vanemõde andnud aja jooksul tegevust 17 basskitarristile. Pole vist väga vägivaldne öelda, et Singer-Vinger on Hardi Volmeri ja Roald Jürlau ning Vanemõde Veljo Vingissaare ja Andrus Kerstenbeck´i ansamblid.

Ansamblis Vanemõde on laulnud veel maalikunstnik Jaak Arro ja Metallistist tuntud Urmas Podnek. Urmas ja Yoko Alender on laulnud Vanemões vähemalt ühte laulu " Minu lapsepõlve kangelane" ning Hardi Volmer on laulnud "Kulinariana"´t.

Head laulud veel: "Ütle otse ja kõnele kõigest", "Roosad prillid", "Ma olen noor", "Meie samm on nagu äike"... Hoopis eripärane ja sügavasisuline on "Jõulutervitus 1941"

Vanemõde kasutas lavalises atribuutikas valgeid kitleid ja punaseid riste. Mõnel kontserdil sõideti lava ette kiirabiautoga.

Kunda keskoolis algas kontsert lausega: "Keset koolivaheaja-järgset gripilainet on laval "Vana Õde" !" (see lause salvestus mällu)

See Turisti keelamise jutt on mingi jura,me saime keelu 3-ks kuuks aga mängisime ikka edasi,öde ja Vinger poleks iialgi tekkinud, kui mind poleks bändist välja visatud,kuigi trumme ei lubatud mängida,tegin manageri tööd edasi.p.s. pole ma kellegile jalaga näkku löönud.mul on see juhtum videos nii,et võin tõestada.asi oli hoopis milleski muus.ei saa unustada,et pekorraldajad olid siis praegu ministri kohtadel olevad vennad.Tänud.

vello
Postitatud 2006-05-06 19:40:10. Tsiteeri

Mis siis tegelikult juhtus?

laurila
Postitatud 2006-06-03 20:32:52. Tsiteeri

Lastehaigla
Teksti autor Juhan Viiding
muusika autor Veljo vingissar
(lugu mängis ka ansambel "T-klaas")

Lastehaiglas olles mul ei tulnud õhtul uni
ikka olin üleval ja kuni hommikuni
Haigla oli varem olnud mingi elumaja
olid toad ja esikud ja vannitoad, kus vaja
Minu palat oli kohe vastu vannituba
uksetahvel aga klaasist, läbipaistvast juba
Oli aeg, kus enam polnud, kuid ei olnud veel
matti klaasi, jääklaasi - nägi läbi veel
Õhtul tehti tuled surnuks, lapsed unne jäivad
Ma ei jäänud, piilusin, kuis õed ja tädid käivad
Vahekojas põles tuli - üldse mitte hele
mina olin keskendunud oma ootusele

Ja ma nägin igal õhtul - kui tal oli mahti
kuidas õde vanni läks ja jättis ukse lahti
Siis ei teadnud, miks ta jättis, nüüd ma tean, et liiga
palav oli vannitoas, seepärast tegi nii ta
Miks, ei ole tagantjägi üldse oluline
oli vaid see vaatepilt, see vanniskäigu-ime
Kuidas viskas kitli varna, kuidas vaatas varvast
Ihu liikus, vesi tilkus ninast, käest ja karvast
Ilu igas liigutuses - kaunim luulest, filmist
olin tummas vaimustuses arstitädi Silvist

oli viise koduraviks
siis sain haiglast välja
ravi kestab tema mõju
ma ei mõelnud välja

andrus
Postitatud 2006-06-05 11:56:33. Tsiteeri

T-Klaas tegi seda teise viisiga,muuseas see on linti mängitud ka vene(Ivan Makarov) ja inglise(Silvi Vrait) keeles. Andrus

Lauri
Postitatud 2006-06-05 22:58:49. Tsiteeri

Kuna Andruse postitus oli siia sobilik ning enne uue teema tegemist oli ta teema lehel, eeldan, et sooviti sellele vastata. Liitsin teemad. [:smile:]

Taavi
Postitatud 2006-06-15 21:18:03. Tsiteeri

Siin on juttu Vanemõest http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=175477

Lauri
Postitatud 2006-06-15 21:25:57. Tsiteeri

Midagi asjalikku ka Õhtulehes selle kõrval, et Elton Johnil on jalgpalli maailmameistrivõistlustest kõrini ja Brad Pitt tegi Leonardo DiCapriol selja prügiseks... [:d:]

Aga eks käime ära ja vaatame üle. [:smile:] Väga tore igatahes.

Taavi
Postitatud 2006-06-15 21:28:01. Tsiteeri

http://www.sloleht.ee/2005/07/06/elu/176985/

ago
Postitatud 2006-06-15 22:32:36. Tsiteeri

See "SL Õhtulehe" artikkel ansambli "Vanemõde" taaskokkutulekust on aastast 2005. Selle kokkutulemisega oli parajalt segadusi. Mingil moel nad seal ka esinesid, aga .... Teemat on lahatud ka aadressil http://www.jim.pri.ee/forum/viewtopic.php?t=109 Sinna on kopeeritud ka "Vanemõde" trummari Andrus Kerstenbeck´i kommentaarid. Ma kardan küll, et sel aastal vist "Vanemõde" Õllesummeril ei esine. Samas Andrus andis kusagil lootust CD välja andmisest.

Lauri
Postitatud 2006-06-15 22:40:57. Tsiteeri

Njah. Artikli kohal oli tänane kuupäev, seega ka aasta 2006. :P

ago
Postitatud 2006-06-15 22:44:52. Tsiteeri

....on küll kummalisel moel 2006, aga mäletan päris selgesti, et lugesin seda artiklit umbes aasta tagasi samas sõnastuses.... Ammendava vastuse saaks sirvides "SL Õhtulehe" paberkandjal väljaannet....

ago
Postitatud 2006-06-15 22:49:08. Tsiteeri

.... ja artikli kommentaarid on aastast 2005 [:p:] Sealhulgas Andrus Kerstenbeck´i oma [:p:]

pärlipyydja
Postitatud 2007-08-15 14:03:51. Tsiteeri

Tere,
kui siin juba nii lahkesti Vanemõe Lastehaigla sõnad on, siis äkki keegi on nii hea kui tal käepärast võtta on, paneb siia kõrvale ka Kulinariaada sõnad.
Juba ette suured tänud. [:smile:]

Nipi
Postitatud 2008-08-21 00:03:40. Tsiteeri

Helikandjatele salvestatud looming
lood kogumikel
'Olen Noor' kogumikul 'Young Rockers' (Kuldnokk, 1989, MC )
'Jaagupi punk' kogumikul 'Kuldmehike Hit 1' (Kuldmehike, 1995, CD MC )
'Uudiseid ja Usutlusi' kogumikul 'Kuldmehike Hit 1' (Kuldmehike, 1995, CD MC )
'Elu armastan sind /Final Countdown' kogumikul 'Ammused laulud' (forte, 1999, CD )
'Minu aadress on NSV Liit ' kogumikul 'Ammused laulud' (forte, 1999, CD )
'Segane lugu' kogumikul 'Eesti kaheksakümnendad' (Hitivabrik, 2001, 3CD )
tooted
Estraad!? (MC)
Elu armastan sind (MC)
Piip… Piip… Piip… (MC)

http://www.dcc.ttu.ee/Bands/get.asp?ident=3388

Nipi
Postitatud 2008-08-21 00:06:57. Tsiteeri

Elu armastan sind (MC)
Suuremad hitid aastatest 1987-1994

A
1. Elu armastan sind
2. Roosad prillid
3. Uudiseid ja usutlusi
4. Keevitan rauda

B
5. Meie samm
6. Olen noor
7. X & Y kromosoom
8. Segane lugu
9. Võidumees

Estraad?! (MC)
Vanemõde Greatest Hits

A
1. Lend
2. Lastehaiglas
3. Kopli, kopli
4. Armuloom
5. Minu lapsepõlve kangelane

B
6. Ma olen noor
7. 07 hallo kaugejaam
8. Kulinariana
9. Jõulutervitus 1941

Nipi
Postitatud 2008-08-21 00:11:59. Tsiteeri

Rakastan elamaa
To the Stars
Chemistry
Rosy Glasses
My Address USSR
News

Selliseid lugusid saab kuulata siit: http://www.vanemode.com/

Nipi
Postitatud 2008-08-21 00:26:39. Tsiteeri

Alatu lugu | 1:39
Ivar Liinev

Mu aadress on NSVL | 3:34
Pepe Saar & Vanemõde

Tahan saada presidendiks | 3:18
Ivar Liinev

Roosad prillid | 3:15
Hardi Volmer

Keegi on ees | 3:41
Robert Palmer

Segane lugu | 4:03
Angus Young

Ma olen noor | 3:52
J. Rossi

07! Halloo! Kaugejaam | 2:22
Chuck Berry

Elu, armastan sind | 3:24
Eduard Kolmanovski

Keevitan rauda | 4:26
Aivar Oja

Lilleküla | 2:29
F. Rossi

Meie samm | 1:53
Jüri Kermik

Moi adres Sovetskij Sojuz / Mu aadress on Nõukogude Liit | 3:35
David Tuhmanov

Uudiseid ja usutlusi | 3:36
Urmas Lattikas

Ütle otse ja kõnele kõigest | 2:56
Ivar Liinev

Sõbrad, sõbrad, tuttavad | 3:04
Hendrik Sal-Saller

Nüri laul | 2:18
Hendrik Sal-Saller

Kas on kerge olla noor | 3:32
Margus Alviste

Läbi raskuste tähtede poole | 3:18
Hendrik Sal-Saller

Minu lapsepõlve kangelane | 4:13
Heikki Salo

Aknool | 3:44
Ivar Liinev

Laulupidu | 2:53
Ivar Liinev

Kromosoomid | 2:32
Hardi Volmer

Kas tunned maad | 2:56
Tundmatu

Kulinariada | 3:30
G. U. Hermosa

Eri-eritsoon | 2:18
Ivar Liinev

Rubla, rublake | 4:05
Ivar Liinev

Aknool | 3:10
Ivar Liinev

Ma olen noor | 3:57
Francis Rossi

Armulõõm | 3:21
Dieter Bohlen

Jakovlevi punk | 3:29
Andres Tali

Tahan saada presidendiks | 3:18
Ivan Makarov & Vanemõde

Novosti / Uudiseid ja usutlusi | 3:36
Urmas Lattikas

Podletsõ i negodjai / Alatu lugu | 1:40
Ivar Liinev

Jabloni na Marse / Läbi raskuste tähtede poole | 3:19
Hendrik Sal-Saller

Legko li bõtj molodõm / Kas on kerge olla noor | 3:30
Margus Alviste

Geroi mojego detstva / Minu lapsepõlve kangelane | 4:13
Heikki Salo

T¨assovoi / Tunnimees | 2:46
Ivan Makarov & Vanemõde

Malviina ja Pierrot | 3:43
Ivan Makarov & Vanemõde

Ja hot¨u bõtj prezidentom / Tahan saada presidendiks | 3:16
Ivan Makarov & Vanemõde

Lo¸nõi talisman / Vale talisman | 4:02
Ivan Makarov & Vanemõde

Võidumees | 3:06
Jüri Kermik

Amanda | 3:15
M. Toots

Siit saab natuke neid lugusid kuulata http://muusika24.ee/Eestimuusika/artistId,17229

Nipi
Postitatud 2008-09-17 21:47:20. Tsiteeri

Vanemões on laulnud ka Indrek Patte, Pepe Saar ja Aigar Kõrgessaar.

Nipi
Postitatud 2009-01-05 00:52:21. Tsiteeri

Piip… Piip… Piip… (MC, Kuldnokk, 1989)

A
1. Keevitan rauda
2. Uudiseid ja usutlusi
3. Roosad prillid
4. Mu aadress on NSV Liit e. migrandi lauluke
5. Kas on kerge olla noor
6. Laulupidu
7. Läbi raskuste tähtede poole
8. Kromosoom

B
9. Lastehaiglas
10. Kas tunned maad...
11. Sõbrad, sõbrad, tuttavad
12. Elu, armastan sind
13. Passi saamise aegu
14. Aknool
15. Jakovlev
16. Alatu lugu

andrus
Postitatud 2009-03-09 23:49:13. Tsiteeri

piip piip on tehtud linnahallis koosseisus Ivar Liinev,Margus Alviste,Kerstenbeck,Urmas Podnek,lood on enamuses Liinevi omad,tehti ka vene ja ingliskeelsed varjandid,kassett oli müügil ainult mõni päev, siis oli otsas,kordustrükki millegipärast tollel ajal ei tehtud ja kassette osteti ka sellepärast,et sinna midagi peale lindistada.Praegu on koostamisel esimene cd,kus hilisemad lood peal ka üks lugu sellest aastast,üks vana Päratrusti lugu Matsakad naised,mille fonogramm on aastaid seisnud,nüüd ehk saab sisse lauldud.

Alar Sudak
Postitatud 2009-03-18 21:58:43. Tsiteeri

Kui Rujal oli lõpukriis, siis oli loogiline, et Urmas Alender otsis uut võimalust ja üks võimalus oli tema jaoks koostöö Vanemõega.
Sellest ajast on säilinud Miljonasade eestindus Lenda, Juri Gagarin. Milles teevad kaasa ka Yoko Alendri klassikaaslased.
Saanud selle laulu Andrus Kerstenbeckilt, panin tema lahkel loal panin laulu üles Rapidshare.
Lugu on sedavõrd hea, et Lauri, tohib paluda, et paneksid selle loo ka pleierisse, sest mujalt seda lugu ei kuule.
http://rapidshare.com/files/210814451/gagarin.mp3.html

-"-
Postitatud 2009-03-18 22:03:00. Tsiteeri

Vanemõde plaadini ei jõudnudki, kuid tema lugusid saab osta ja alla laadida.
Mõned lood, nagu Elu, armastan sind jt. väärivad abosluutselt seda summat, mis on odavam kui õlu või cocacola.
http://muusika24.ee/Eesti/Artist/5648

andrus k
Postitatud 2009-03-18 23:02:08. Tsiteeri

muuseas need on seal müügil meie teadmata,raadio arvab,et kõik lood,mis fondi kunagi võeti ongi nende omad,plaat on tagemisel ja üle 50 krooni see maksma ei hakka

ago
Postitatud 2009-03-19 08:13:11. Tsiteeri

Minu arvates on ansambli Vanemõde parim lugu "Jõulutervitus 1941" (Urmas Lattikas/Marie Under). Solist Urmas Podnek. Lugu on avaldatud kassettil Vanemõde "Estraad ?!" Erineb absoluutselt teistest samuti väga headest lugudest, näitab ansambli tegelikku sisu ja sügavust.

Siiani on mul eredalt mälus aastatetagune kontserdi algus Kunda keskkoolis: "Pärast koolivaheaja järgset gripihooaega on laval Vana Õde !"

andrus k
Postitatud 2009-03-20 23:35:52. Tsiteeri

imelik,et see lugu kellegile meeldib,minu meelest ka fantastiline,mulle tundub,et Lattikas ise pakkus meile seda,üldse tundub,et Podnekile sobivadki estraadi lood paremini,näiteks Amanda on ka tema esituses väga hea.Kunda live oli vist kevad talvel,mäletan,et hall lumi(nadu ikka seal) oli maas ja päike paistis.Vingissar pruukis tavaliselt seda sõna(Vana õde)muuseas bändi nimi oli algul õõ ja või kaks õõd,hiljem muutus see Vanemõdeks,nagu meditsiinilises tähenduses,sest mees töötajaid üüti ka medõdedeks,see on nagu ameti nimetus,vene keeles panime ette Med-Rock Gruppa.Tore,et bändi mõni veel hea sõnaga meenutab,lõpupoole tundus,et rahvas hakkas meid vihkama ja bändimehed häbenesid öelda,et seal mängivad.

andrus k
Postitatud 2009-03-21 00:11:00. Tsiteeri

muuseas umbes samas stiilis nagu 1941 on Heterol lugu Merikajakas,mis sai kunagi linti tehtud aga ma ei tea,kas seda üldse keegi kuulnud on.Pepe laulis Vanemõdes päris pikalt,siis kui Podnek Metallisti tagasi läks.Vingemaid livesi oli Vilnjuses,kus Pepe suutis kogu saali püsti ajada ja lava ette tulema,tal oli kuidagi selline võime.Vanasti ei tohtinud ju püsti tõusta kontserdi ajal.Pärast esinemist olid hallides ülikondades mehed meie riietusruumis ja tahtsid Pepet ära viia,astusime vahele ning hakkasime nende vendade dokumente küsima siis nad nagu kohkusid ja lõid käega.See oli Perestroika ajal ja Eestis oli juba lahedam aga Leedus veel mitte.

alar sudak
Postitatud 2009-03-21 13:06:35. Tsiteeri

See juhtus siis aastatel 1987-1990?
Fakt on selles mõttes huvitav, et aastal 1990, mil Eesti söandas alles nime vahetada, öeldes Toompea tasemel, et me pole enam Eesti NSV vaid Eesti Vabariik ja kuulutati välja üleminekuaeg, selsamal aastal 1990 kuulutas Leedu ennast iseseisvaks.
Ja rockikultuurilt oli Leedu Eestist maas.

andrus k
Postitatud 2009-03-21 14:55:24. Tsiteeri

kahtlustan,et 88 märts ja arvatavasti oli see hoopis siis kui Saller läks ja Podnek polnud veel sõjast tagasi,võis ka vabalt 89 olla.

andrus k
Postitatud 2009-04-02 22:30:30. Tsiteeri

ei julgenud Nõgisto saidi peal jälle vahele trügida,kus ta kirjutab,et vene keelseid tekste tegi neile Ivan Makarov.Elva festivali ajal,kus esines ka Ruja, tutvustas Alender mulle Makarovit,kes ütles,et ta on Ruja sõber,hiljem kirjutas ta meile vene tõlkeid ja muid tekste,isegi laulis mingeid lugusi linti.Muidugi kui me tema tekstiga rahul ei olnud ja lasime kellelgi teisel ümber teha siis ta muidugi oli tükk aega vihane ja neid variante ei tunnistanud ja raadios ei mänginud.Tema kaudu saigi Alender teada,et meil lauljat on vaja,kuid nagu eelpool mainitud jäi hiljaks ja temaga bändi tehes oleks me muutunud Alentsi saate ansambliks.

Nipi
Postitatud 2009-06-08 00:31:55. Tsiteeri

Vanemõde-Segane Lugu(Ai Ai Ai) http://www.youtube.com/watch?v=kaywJQfsboo&feature=channel
Vanemõde feat.Hardi Volmer ja Angela Aak-Kulinariana http://www.youtube.com/watch?v=B3tbmNCSgc4&feature=channel

Kerstenbeck
Postitatud 2009-07-02 23:32:34. Tsiteeri

Meil käib plaadi kokku panemine,mind huvitaks,mis lood seal kindlasti peaks olema,andke teada kui viitsite.Tänud!

ago
Postitatud 2009-07-03 10:03:25. Tsiteeri

Mina soovin, et plaadile saaks lugu "Jõulutervitus 1941". Samuti "Lend" ja "Lastehaiglas". Need ei ole küll kõige populaarsemad, aga avardavad ettekujutust ansamblist laiemalt ja sügavamalt.

Andrusele
Postitatud 2009-07-03 12:16:00. Tsiteeri

On mitmeid lugusid, mida pole peale 1980ndaid suurt kuskil kuulda olnud, nt. "Nüri laul" jms.
Samuti oleks huvitav kuulda ka seda repsi, mille on sisse laulnud nn. külalisesinejad (Pepe, Alents, Andres Kõrgesaar jne). Klassika on kindlasti aga "Mu aadress on NSVL" (Pepega versioon), "Meie samm on nagu äike", "Uudiseid ja usutlusi", "Sõbrad, sõbrad, tuttavad", "Aknool" jne.

Kerstenb.
Postitatud 2009-07-10 01:10:23. Tsiteeri

T-Klaas tegi seda teise viisiga,muuseas see on linti mängitud ka vene(Ivan Makarov) ja inglise(Silvi Vrait) keeles. Andrus

T-Klaas mängis Lastehaigla teksti Vanemõde laulu Uudiseid ja Usutlusi viisi peale

ank
Postitatud 2009-07-15 01:34:17. Tsiteeri

Küsimus eelkõige Kerstenbeckile.
Milline seos oli ansamblitel Vanemõde ja Gerli.
Kunagi lasti telekas lugu "Tahan saada presidendiks", bändi nimeks oli märgitud Gerli või Gerly. Hiljem avastasin sama loo Vanemõde esituses, teise tekstiga. Pealkirjaks "Pidu" või "Meil on pidu".
Kes üldse laulis sisse selle "Pidu" variandi?

razz
Postitatud 2009-07-28 21:40:40. Tsiteeri

http://www.youtube.com/watch?v=EJfASL0wfl0
Pidu - T-Klaas

kerstenbeck
Postitatud 2009-07-30 01:30:18. Tsiteeri

Küsimus eelkõige Kerstenbeckile.
Milline seos oli ansamblitel Vanemõde ja Gerli.
Kunagi lasti telekas lugu "Tahan saada presidendiks", bändi nimeks oli märgitud Gerli või Gerly. Hiljem avastasin sama loo Vanemõde esituses, teise tekstiga. Pealkirjaks "Pidu" või "Meil on pidu".
Kes üldse laulis sisse selle "Pidu" variandi?

Selle Presidendi variandi laulis sisse Ivan Makarov ja pani projektile enda naise nime,tema käes vist oli fono vene keele jaoks,Meil on Pidu on Henno Käo tekst ja vist Ivar Liinevi lugu, sisse laulnud T-Klaasi laulja Jaan Willem Sibul.Muuuseas Käo tegi meie tellimusel ka meile teksti Peatage Lasnamäe kuhu ta algusse Hermanni vanaaegse luuletuse Mingem üles mägedele pani,kuna kasutasime teisi heliloojaid siis sai see Matiisenile antud, mille ta salaja omastas ja linti oli juba mänginud,kui loo järele läksin.

kerstenbeck
Postitatud 2009-07-30 01:33:02. Tsiteeri

mis seltskond seal tv-s seda tegi vöi lasti taustaks?

Kerstenbeck
Postitatud 2009-07-30 01:43:16. Tsiteeri

Hendrik Sal Saller-vokaal
Ivar Liinev-kitarr
Veljo Vingissar-kitarr
Margus Alviste-bass
Andrus Kerstenbeck-löökriistad
Juhan Tiik(Kojamees)-laul

Ma oskan ainult selliseid laule nimetada nagu"Elu armastan Sind","Läbi raskuste tähtede poole","Lastehaiglas","Peatage Lasnamäe","Mu aadress on NSV Liit".

kerstenbeck
Postitatud 2009-07-30 01:52:57. Tsiteeri

Matsakad Naised : Matsakad naised mootorrattad ja viin
> on mind võlunud sootuks
> Hei hei hei
>
> Teeme üks tants
> no tule teeme üks tants
> ja mul on muukski veel lootust
>
> Ref: Kõik on jälle hoos- vaata
> Kõik on jälle koos- vaata
> Kõik on jälle koos- vaata
> Kõik on jälle hoos
>
> Sind on ju kaks
> mu jumal sind on ju kaks
> mis nalja minuga teed sa?
> Hei hei hei
>
> Pea on nii paks
> jah tõesti pea on nii paks,
> et võta kinni ja keera
>
> Ref.
> Ott
> Ref.
>
> Totakas naer
> see sinu lollakas naer
> on mind tüüdanud hoopis
>
> Hei hei hei
>
> Koletu hais
> see inimkehade hais
> no kes mind koniga loopis?
>
> Ref.
>
> Väike on taks
> see lustilugude taks
> vaid mõni rubla ja ongi
> hei hei hei
>
> Kadunud jaks
> mul ihust kadunud jaks
> ja äkki pistavad kongi
>
> Ref.

¨kerstenb
Postitatud 2009-08-05 23:30:57. Tsiteeri

http://www.youtube.com/watch?v=WqlvEVKl_Pc

kerstenb
Postitatud 2009-08-05 23:33:11. Tsiteeri

http://www.youtube.com/watch?v=zQVJj8QKEXM

kerstenbeck
Postitatud 2009-08-09 01:28:40. Tsiteeri

esimeseks lauljaks oli Päratrusti laulja Jaak Arro,siis mängis kitrat Saller,kuna Aak ja Roosa olid Grapsiga Venes,hiljem nõustus Saller suurde raskustega laulma hakkama, ajutiselt,sest tal oli plaan oma bänd teha,ta nautis minumeelest ainult kahte esinemist,üks oli kusagil maakultuurimajas,kui Aak tuli tagasi Vinki asendama ja Roosa Alvistet ja laulis siis vist hoopis Jürlau või ta ise aga siis ka koos kidramänguga,muidu ta laulis ainult Liinevi ajal ja teine esinemine oli esimesel Rock Summeril kui rahvas Modern Talkingust pöörde läks,hiljem saime Podneku nõusse, ka ajutiselt, kuni Metallisti tagasitulekuni,need olid nagu 3 originaal lauljat,teised vennad laulsid lihtsalt hiljem lood linti,kontserte tegime ainult Pepega mõned,nendest ühe Vilniuse festivalil kusagil 89 vist,seal ei tohtinud rahvas püsti tõusta, kuid me sellest ei hoolinud ja Pepe vist kutsus nad lava ette ja kogu saal ka seda tegi,lava ette oli kaunistuseks punane riie tõmmatud lava servast eemale,mis trambiti puruks ja peale esinemist koputati meie riietusruumi uksele ning sisse astusid hallide,vormirõivastus nr 1,ülikondadega mehed ja nõudsid Pepet,õnneks ei olnud teda ruumis ning meie ülbe käitumise peale tõmbasid nad tagasi ja asi rahunes kuidagi ära.

k
Postitatud 2009-08-13 17:57:09. Tsiteeri

Matsakad Naised : Matsakad naised mootorrattad ja viin
> on mind võlunud sootuks
> Hei hei hei
>
> Teeme üks tants
> no tule teeme üks tants
> ja mul on muukski veel lootust
>
> Ref: Kõik on jälle hoos- vaata
> Kõik on jälle koos- vaata
> Kõik on jälle koos- vaata
> Kõik on jälle hoos
>
> Sind on ju kaks
> mu jumal sind on ju kaks
> mis nalja minuga teed sa?
> Hei hei hei
>
> Pea on nii paks
> jah tõesti pea on nii paks,
> et võta kinni ja keera
>
> Ref.
> Ott
> Ref.
>
> Totakas naer
> see sinu lollakas naer
> on mind tüüdanud hoopis
>
> Hei hei hei
>
> Koletu hais
> see inimkehade hais
> no kes mind koniga loopis?
>
> Ref.
>
> Väike on taks
> see lustilugude taks
> vaid mõni rubla ja ongi
> hei hei hei
>
> Kadunud jaks
> mul ihust kadunud jaks
> ja äkki pistavad kongi
>
> Ref.

http://www.youtube.com/watch?v=jUcsLIMgrSc&feature=channel_page

kersta
Postitatud 2009-08-13 22:31:48. Tsiteeri

[quote]On mitmeid lugusid, mida pole peale 1980ndaid suurt kuskil kuulda olnud, nt. "Nüri laul" jms. tuleb välja,et Salleri lugusi ei saa kasutada,et see rikub tema" immidzit".

kerstenbeck
Postitatud 2009-08-13 22:54:04. Tsiteeri

mul tuli veel meelde bändi algusajad,kui Turistiga enam midagi välja ei tulnud siis arutasin Vinkiga,kas ei peaks Arroga uuesti bändi hakkama tegema.selleks ajaks oli Turistil juba palju oma lugusid ja vanu Päratrusti aegseid lugusi ei mängitud enam.oli veel vaja leida kitarre ja bassimees,kahjuks pole nimed meeles aga nad vist mängisd Zaltus Lumenis,tegime tv majas proovi ja kõik nagu sujus,kuid esimesel livel Tartu komsomoli aasta lõpu peol oli raske kukkumine,Mati Kermas oli siis seal mingi sekretar,temaga orgunnisime Elva Rocki.Peale seda ei teinud me tükil ajal midagi.Siis käisin asendamas Andres Hiionit,Fila bändis,kus mängisid Aak ja Roosa.Nad jätsid mulle just meeletu lavaliikumisega vapustava mulje.Hiion oli 27 ndas koolis muusika õpetaja ja tegi seal juba enne nendega bändi,nii saigi bänd kokku,saime prooviruumid Kooperaatori klubisse,kust oli just lahkunud Mahavok.Nimi oli algul Ô siis ÔÔ ja 2õõd, kuidagi tuletades jõudsime med õdeni,ema töötas mul tervishoius ja küsisin talt,kas med vend on ka olemas aga tuli välja,et meeste ametinimetus oli ka Vanemõde,nagu pea arst vöi kirurg.Tänu sellele saime kohe hakata meditsiinilist atribuudikat kasutama,mille fännid ka omaks võtsid.

Nipi
Postitatud 2009-08-14 00:13:43. Tsiteeri

Angela Aak - kitarr 1986-7, siirdus GGG-sse
Margus Alviste - bass 1987-88, aastatel 1989-91 seisis gruppide Bluuming ja Just Knud Qvigstad taga
Sass Liinev - kitarr 1988-90
Urmas Podnek - vokaal 1990
Pepe Saar - vokaal 1988
Hendrik Sal-Saller - vokaal/kitarr 1987-88
Raul Ukareda - kitarr 1988

ajaleht Muusik nr 11/1993 lk 8

kerstenb
Postitatud 2009-08-14 13:08:07. Tsiteeri

Angela Aak - kitarr 1986-7, siirdus GGG-sse
Margus Alviste - bass 1987-88, aastatel 1989-91 seisis gruppide Bluuming ja Just Knud Qvigstad taga(teda asendas hiljem Tõnu Kõrvits)
Ivar Liinev - kitarr 1988-90
Urmas Podnek - vokaal 1990(kui ta usa-sse läks laulis Vink mingi aeg)
Pepe Saar - vokaal 1988
Hendrik Sal-Saller - vokaal/kitarr 1987-88
Raul Ukareda - kitarr 1988

ajaleht Muusik nr 11/1993 lk 8

ma ei tea ,mis koosseis see on,need vennad on kõik bändis olnud küll,aga erinevatel aegadel

k
Postitatud 2009-08-24 21:18:33. Tsiteeri

http://www.youtube.com/watch?v=Wz3_4kh-JAc&feature=channel_page

kersta
Postitatud 2009-08-25 22:26:14. Tsiteeri

Vanemõde esimene lugu Keegi on ees,tekst Hardi Volmer(Turist,Singer Vinger)http://www.youtube.com/watch?v=j-QLy6S5mQE

k
Postitatud 2009-08-25 22:27:36. Tsiteeri

http://www.youtube.com/watch?v=j-QLy6S5mQE

k
Postitatud 2009-09-20 11:36:43. Tsiteeri

Passi saamise lugu,mis tehtud silmas pidades vene bändi Must Kohvi,tekst Peoleo lauljalt Henno Käolt http://www.youtube.com/watch?v=EKyM2QteY9o

andrus k
Postitatud 2009-09-21 18:33:34. Tsiteeri

V õ oli bänd,kes esines absoluutselt kõikides Eesti kohtades,milleks olid näiteks Narva Eesti kool,kus sel ajal õpetajaks Onu Bella.Muuseas tulid ükskord mulle külla Bella ja Al-nder Müller,Bella töötas siis Konservi tehases ja oli kaasa toonud mõned defkad konservid,jutt keerles Öörahu ja Vanemõde ühendamisest,oli aeg kui meil jälle vist kedagi lauljat ei olnud.mulle tundus idee hea olevat aga bändikaaslased ei jaganud mu vaateid,kusagil 15 aastat hiljem kohtasin teda Vilde kohvikus discot tegemas,kus ta mu lavale kutsus ja rahvale tutvustas,millele ei järgnenud mingit reaktsiooni,siis leppisime jälle kokku,et hakkame bändi tegema,et teeme Ôega kompuutriga tehtud Bella lood uuesti bändiga ja võtame osa tema ja osa Ôde lugusid repsi,ei saanud jälle bändi kokku(Liinev redutab endiselt Rootsis ja Alviste teeb mingit oma jura) aga mulle tundub,et mingi aja pärast me siiski ühineme.

Priit
Postitatud 2009-09-21 22:54:24. Tsiteeri

Üks pikka aega piinanud küsimus: Nimelt - kes on see (vist?) bassimees kõige paremal pool pildil, mis on Anne Ermi raamatus "Polkast Rokini" (1989., lk.160)? Ja kui ma ei eksi, siis vasakul on Saller, selle nurgelise sebramustriga kitarriga ja lauljana Arro?

andrus k
Postitatud 2009-09-22 00:02:17. Tsiteeri

arvatavasti ikka Alviste,ta tuli koos Salleriga,sellel pildil on eri soengud tehtud Tõravere teadlase Heinasto poja poolt,kes käis meiega kaasas puhtalt huvi pärast,sellepärast vist tunduvad imelikud näod,mul pole pilti käepärast aga arvan,et siiski Margus Alviste(JKQ)peaks olema,muuseas Alviste elas Mustamäel samas trepikojas,kus mina ja tolleaegne Eesti KGB ülem,kes alati tervitas viisakalt,see tuli hiljem välja,et pomo oli.

Priit
Postitatud 2009-09-22 00:25:31. Tsiteeri

Alviste võib olla küll.Ma ise ei tulnud selle peale seepärast, et kuna laulja on vist seal pildil Arro ja Arro oli minuteada bändis selle algusaastatel, hiljem siis tuli Saller...või olid nad mingi aeg ka koos bändis? Aga praegu jah vaatan, et Alviste moodi on küll see bassimees seal pildil.Ma oletasin küll Roosat,isegi Aaki (kuigi ta oli/on ju kitarrist) ja isegi Tõnu Kõrvitsat, aga tema oli vist mingi aeg hiljem.Tänud igatahes selgitamast:)!

andr
Postitatud 2009-09-22 17:01:57. Tsiteeri

Saller oligi kitarrist algul,ta keeldus absoluutselt laulmast, vist sellepärast,et tahtis oma bändi tegema hakata,teda oli väga raske nõusse saada aga söjaväest tulnuna olid tal näpud põhjas ja raha oli vaja.oli nõus ainult kitrat mängima,lõpuks hakkas laulma,kui Arro koolis diplomit hakkas kaitsma aga see oli lühikest aega ja kuna Saller ei tahtnud või saanud siis oligi meil peaaegu alati keegi asendaja,isegi tema ema Anne Velli ja Hardi Volmer,põhiliselt aga transat teinud Kojamees,kes oli alati vaba.Mäletan,et esimene live oli Salleri ja Alvistega Tartu 2-ses keskkoolis, seal raudteejaama juures,siis ei olnud Salleril veel lood päris selged,Aak oli ju olnud klass parem,ütlesin talle,et lood ära õpiks,kuid selle peale ta vihastas ja ei lubanud seda enam talle kunagi meenutada,muidu virutab mulle kitraga vastu pead.Livet ta muidugi nautis,viskus soolode ajal lava ette põlvili ja tegi head lava liikumist.Kuna ta oma bändi käima ei saanud siis parema puudumisel ikka käis vahete vahel keikadel.Ta oli suur Soome bändide austaja,eriti Sleepy Sleepersi,kelle lugusid me varsti hakkasime mängima,Salleri tekstidele,minu meelest see Tähtede poole ongi Sleepersite lugu.Muuseas see Soome elama minemine on ka Vanemõdega seotud,sest pärast kurikuulsaid Tartu 88-nda päevi sõitsime bändi bussiga Tallinnasse ja mingi valemiga sattus sinna üks Soome nais ajakirjanik,Saller hakkas temaga rääkima ja varsti oligi tema juures Soomes,arvan,et kui Saller poleks Tartu meiega tulnud(vedasime teda jõuga kaasa)poleks ta iial Soome sattunud.Muuseas me ei teadnud viimase sekundini,kas Saller lavale on nõus tulema(Kojamees oli kogu aeg valves),kuid Vingissaar suutis temaga niipalju õlut ära juua,et purjus nad kahekesi lavale lõpuks ennast vedasid,see jäigi viimaseks esinemiseks Vanemõdega,nädal hiljem Tallinnas Raekoja platsil laulis juba lõplikult Kojamees.

Priit
Postitatud 2009-09-23 11:37:22. Tsiteeri

Kas Kojamees on ka mingid lindistused sisse laulnud või on asi piirdunud ainult livedega? Omale küll hetkel meelde ei tule vist... ja kas Podnek oli siis pärast Sallerit mingi aeg? Ajan alati Podneki ja Salleri hääle segamini,midagi on neil sarnast.Kui väga teraselt kuulata, siis teeb ikka vahet küll.Näiteks seesama "....tähtede poole" lugu - ma ei tea siiamaani,kes seda laulis, oli see Saller või Podnek? Ise arvasin siiani, et Podnek aga nüüd eelmist postitust lugedes järeldasin, et Saller... Jutt käib siis ikka linti tehtud lugudest, neist, mida tol ajal nii raadios kui teles lasti.Livedel usun laulis see, kes parasjagu laulis. Ja "Aknooli" laulis ju küll Podnek...ja siis see "Passisaamise lugu", see ka vist Podnek?
kas Vanemõest kusagilt pilte oleks võimalik saada? Üks hea pilt oli kui ma ei eksi myspace-s, seesama, mis oli maru väikselt ühe "eesti pop" seeria plaadil kusagil `88 või `89a. Aga väga vahva oleks igast erinevate koosseisudega pilte näha, eriti bändi hilisemast perioodist.

a
Postitatud 2009-09-23 12:22:05. Tsiteeri

mingid pildid on youtubis,see eesti popi pilt on tehtud lauluväljakul esimesel Rock Summeril arvatavasti Didõki poolt,kes pildistas ka Turisti plakati Parlamendi ees,Kojamees ei laulnud millegipärast linti ühtegi lugu,küll aga markeeris teles,veel oli meil telemarkeeriaks BDÖ ja Palati vend Alo Puustak,Podneki bändi tulekul hakkas ta hääle poolest jäljendama Sallerit millegipärast,kuigi Metallistis laulab ta teist moodi ja Saller laulab ju Smilersis ka nüüd teise snitiga,ma ise ka ei tee mõne loo puhul vahet,kas Podnek vöi Saller,muu inf on õige,et Saller Tähtede poole ja Urmas need teised lood,peale Sallerit tegime mingi aeg Kojamehega aga ma ei mäletagi miks me Podnekit taga hakkasime ajama,kui Metallisti vennad sõjast tulid läks Urmas sinna tagasi,nii,et viimased lived Taanis ja Rootsis laulis hoopis Vingissar,mingi tagasitulek oli meil veel Vabaduse väljakul 94, vene vägede väljamineku laivil ja aasta vöi kaks hiljem Keila rockil,kui Metallist USAsse pani jäi ka bänd täiesti seisma,tagasi tulles küsis Podnek laulu lindistamise eest 10 000 kr,millega nagu kontakt lõppes,Arro on nõus lindistama aga mitte esinema,see Ôllesummeri tagasitulek oli Vingi ja Alviste omavaheline projekt suva vendadega,mulle pakuti tamburiini mängimist,mis eriti alandav oli,sellepärast ka keeldusin.

kersta
Postitatud 2009-09-23 15:50:52. Tsiteeri

kui tagasi tulla selle kitarrega löömise juurde siis juhtus kord selline lugu,olime teel Pikasilla juures toimuvale EõM-i kokkutulekule,elekter oli juba õhus, kui me bussiga mäe tagant nähtavale ilmusime hakkas rahvas juba röökima ja kui mängima hakkasime läks publik nii pöördesse ,et tungis varjualusesse,mis maast kõvasti kõrgem ja aiaga piiratud,kus me mängisime,pärast iga lugu oli vaja tükk aega õpilasi tagasi paluda,sest meil ei olnud enam ruumi mängimiseks,kui hakkasime mängima kordus sama lugu siis vihastaski kitramängija ühe venna peale,kes talle peaaegu suhu ronis,ning äigas kitra otsaga,nii,et seda venda enam näha ei olnud ning rahvas natuke tagasi tõmbus,situatsioon meenutas Biitlite esimest tuuri USA-sse, kui esineti veel nn. vanas stiilis,ilma lava ja turvajateta,ning kus rahvas lavale tormas ja kisas nii kõvasti,et keegi aru ei saanud, mida mängiti,peale seda tuuri muutus põhjalikult kogu maailma rock kontsertite korraldamine.

Andrusele
Postitatud 2009-09-23 23:49:43. Tsiteeri

Kas see Eesti Pop IX bändi foto ei ole tehtud mitte kurikuulsal "Heavy suvi 1987" festaril, mis toimus aasta enne esimest Rock Summerit. Huvitav, kas sellest üritusest peale üksikute katkete üldse midagi teles/raadios/fonoteegis säilinud on. Kaameraid oli platsil ju mitmeid.

kerst
Postitatud 2009-09-24 16:18:17. Tsiteeri

mingi läti vend on midagi kokku teinud http://www.youtube.com/watch?v=PIxsIQBRpfw

k
Postitatud 2009-10-22 23:18:15. Tsiteeri

Nüri laul http://www.youtube.com/watch?v=sLEc7f7MsAs

Priit
Postitatud 2009-10-26 12:42:42. Tsiteeri

Tegelikult pean ütlema omalt poolt väga suured tänud selle eest, et need Vanemõe lood Youtube-i ülesse on pandud ja loodetavasti tuleb neid sinna aeg-ajalt ka juurde! Mujalt ilmselt neid lugusid vist ei kuulegi kahjuks.Ise sai kunagi teismelisena ikka no väga tõsine fänn oldud, siis sai ikka raadiost ja telekast, nii palju kui seda tuli, siit-sealt kassetile lindistatud.Aga kahjuks teatavasti kassetid pole just igavesed, pealegi enamus on kadunud... mäletan, kunagi oli raadios selline saade nagu "Leviosuti", mida juhtis kadunud Vello Rand ja siis üks saade oligi Vanemõe-eri ja siis oli muidugi pidu minu õues, terve kassett sai täis võetud, oli vist mingi 6-7 lugu vähemalt, kaasa arvatud "Nüri laul", "Kas on kerge olla noor", "uudised", jne. jne. Ja noortestuudio "Pärastlõuna" - sellest kullaaugust ma üldse ei räägi!
Muide,kas kusagil on üleval ka Vanemõe sõnad? Ma ei tea, kas viga on minu kuulmises või laulja diktsioonis, aga ma ei saa väga paljudest vanemõe sõnadest aru.Näiteks loo "Aknool" sõnadest ei saa ma üle poole aru, just salmiosast.Sama lugu "Keevitajaga", "Segase looga", "Nüri looga" jne.jne. Oleks väga huvitav sõnu lugeda. Ja kas Vanemõel on üldse midagi välja kunagi antud, peale selle sinise ristiga kasseti? See ka oli mul, aga jälle kuramus vilistab, ei saa enam seda kuulata.

Kerstenb.
Postitatud 2009-10-27 21:44:35. Tsiteeri

No tore,et neid üldse keegi kuulab,olen kõigi suuremate plaadi firmadega Eestis rääkinud,keegi ei usu,et plaat müüks ja autori ja muud õigused on nii segaseks läinud,et paberite ajamine võib mitu aastat võtta,sõnad said dubleeritud spetsiaalsetes vihikutes,mis on jäljetult kadunud(varastatud)nii,et ainuke võimalus ongi vist kuulata niipalju,kui aru saab.Muuseas meil oli plaadi leping OK recordsiga mingi 10 aastat tagasi aga nad jõudsid enne ära osta õigused Tiiu (Nukuke)Tulpi plaadi välja andmiseks,mida absoluutselt ei ostetud ja firma läks pankrotti ja Ivar(Tsõganov)Must hõõrus heameelest ainult käsi selle peale.

k
Postitatud 2009-10-29 19:30:20. Tsiteeri

Aknool http://www.youtube.com/watch?v=hRQufi7fqVs

Priit
Postitatud 2009-10-31 01:05:33. Tsiteeri

Ohh!! Väga hea lugu! Tänud ülespanemise eest ja sõnade eest! Poleks mitte mingi valemiga neist sõnadest aru saanud, minu jaoks täiesti uus tekst...ja HEA tekst.

ago
Postitatud 2009-10-31 09:03:01. Tsiteeri

Aknool oli nõukogude ajal klaasipesuvedelik, mida mõningad inimesed kasutasid alkoholi asemel :)

k
Postitatud 2009-11-06 09:23:24. Tsiteeri

Segane lugu koos sõnadega http://www.youtube.com/watch?v=kaywJQfsboo

Nipi
Postitatud 2009-11-07 22:41:05. Tsiteeri

Vanemõde- Mu aadress on NSVL (koos sõnadega) http://www.youtube.com/watch?v=B8nKlIPYGCQ&NR=1
sama lugu vene keeles http://www.youtube.com/watch?v=di7c_3rpNww&feature=related
Lilleküla http://www.youtube.com/watch?v=H_LhcEFozS8&feature=related
Õde on jääv http://www.youtube.com/watch?v=BxnxPURdvII&feature=related
Kahuri liha vene keeles http://www.youtube.com/watch?v=HxYqrXnoMrE&feature=related
Elu armastan sind vene keeles http://www.youtube.com/watch?v=DRxwKCsgeqs&feature=related
Lenda Jüri Gagarin vene keeles http://www.youtube.com/watch?v=oNYM-2blJxM&feature=related

Nipi
Postitatud 2009-11-07 22:51:08. Tsiteeri

Lenda Jüri Gagarin http://www.youtube.com/watch?v=k6b-qJSR3kw&feature=related
Meie samm http://www.youtube.com/watch?v=5ptE9PL3sSk&feature=related
Address: USSR http://www.youtube.com/watch?v=xwPo4F36Oyk

Margus Alviste
Postitatud 2009-11-07 22:59:46. Tsiteeri

kui tagasi tulla selle kitarrega löömise juurde siis juhtus kord selline lugu,olime teel Pikasilla juures toimuvale EõM-i kokkutulekule,elekter oli juba õhus, kui me bussiga mäe tagant nähtavale ilmusime hakkas rahvas juba röökima ja kui mängima hakkasime läks publik nii pöördesse ,et tungis varjualusesse,mis maast kõvasti kõrgem ja aiaga piiratud,kus me mängisime,pärast iga lugu oli vaja tükk aega õpilasi tagasi paluda,sest meil ei olnud enam ruumi mängimiseks,kui hakkasime mängima kordus sama lugu siis vihastaski kitramängija ühe venna peale,kes talle peaaegu suhu ronis,ning äigas kitra otsaga,nii,et seda venda enam näha ei olnud ning rahvas natuke tagasi tõmbus,situatsioon meenutas Biitlite esimest tuuri USA-sse, kui esineti veel nn. vanas stiilis,ilma lava ja turvajateta,ning kus rahvas lavale tormas ja kisas nii kõvasti,et keegi aru ei saanud, mida mängiti,peale seda tuuri muutus põhjalikult kogu maailma rock kontsertite korraldamine.

Ahoi! Tervitusi minu poolt ka! Lihtsalt kommentaariks selle Õllesummeri kohta - meil oli alguses juttu, et tuleme kokku, kuna Õllesummer sellise ettepaneku oli juba kord teinud. Tegime ka proovi Andrusega ja tundus, et asi töötab kenasti. Vink oli Õllesummeri kontaktisikuks ja kuna kõik paistis ok, sõlmis ta nendega lepingu ära. Siis aga ütles Andrus ootamatult ära (mäletamist mööda sellepärast, et tema arvates ei kõlanud asi hästi - Andrus polnud ammu trummi mänginud) ja meil jäi üle kas suht suur summa trahvi maksta või minna peale ilma Andruseta. Otsustasime trahvi mitte maksta ja kutsusime Indrek Tetsmanni Andrust asendama. Kutsusime Andrust sellele vaatamata lavale, kasvõi tamburiini mängima, sest ilma temata pole Vanemõde kunagi Vanemõde, aga see tundus Andrusele solvav (nagu ülaltpoolt selgus). Vabandust selle eest, polnud üldse plaanis solvata! Samas ei tahtnud ka trahvi maksta. :)

kerstenbeck
Postitatud 2009-11-19 23:38:57. Tsiteeri

olin juba Summeril esinemise poolt aga mul ei olnud oma trummikoplekti ja tuttavaid trummareid läbi helistades sattusin lõpuks Tetsmani peale,kes vastas,et milleks mulle komplekti vaja on,sest tema ise mängib nüüd Vanemõdes.

Margus
Postitatud 2009-11-25 13:38:17. Tsiteeri

Ilmselt ei jõudnud adekvaatne info õigel ajal bandini ja Tetsmann sai enne juba paati kutsutud. Täbar lugu, aga hea, et lõpuks tõde välja tuli. :)

k
Postitatud 2009-11-29 19:17:28. Tsiteeri

Asjamees http://www.youtube.com/watch?v=PvEx1gLokYU ,90-ndate lõpus bänd enam kontserte ei andnud,kuid mõnikord siiski lindistati midagi,et kui lugu popiks saab,et siis uuesti kokku tulla,prooviti erisuguseid lugusid ja soliste,siin sii üks näide sellest,kus laulab Ûlari Tõkke,kes laulis kunagi superpopulaarses bändis Randevuu.

k
Postitatud 2009-11-30 20:29:11. Tsiteeri

Omadega Sees http://www.youtube.com/watch?v=cxoKk90lanA

kerstenb
Postitatud 2009-12-07 18:50:06. Tsiteeri

[quote]Minu arvates on ansambli Vanemõde parim lugu "Jõulutervitus 1941" (Urmas Lattikas/Marie Under). Solist Urmas Podnek. Lugu on avaldatud kassettil Vanemõde "Estraad ?!" Erineb absoluutselt teistest samuti väga headest lugudest, näitab ansambli tegelikku sisu ja sügavust.
Lattikasega sain ma vist tuttavaks,kui ta vist kusagil kõrtsi bändis asendamas käis,igal juhul andsin talle vist mingi aeg Viidingu Lastehaiglas teksti,mille peale ta loo tegi ja kui sain noodid kätte sõitsime just T-Klaasiga Nõmme kultrasse proovi tegema ja kuidagi juhtus,et vist näitasin neile seda lugu lihtsalt niisama,aga vendadele meeldis ja kõik tahtsid seda lugu kohe ära teha,nii juhtuski,et T-Klaas selle Tartu päevadel ette kandis.kuna olin Leesmendiga mingi kontakti leidnud(ta oli algul väga vastu,et meile tekste teha,et ta teeb ainult Matiisenile,kuid hiljem ta rahunes ja tegi meile päris mitu lugu)siis andsin selle Lastehaigla teksti temale,mille järgi kirjutas ta Uudised ja Usutlused,mis sai siis õdega linti mängitud ja hiljem tegi Vingissar siis oma versiooni Lastehaiglast,millest peaks isegi inglise keelne variant olema.Ja kuna T-Klaas Lattikase loo ära võttis siis pakkus Lattikas meile juba valmis lugu,mida ta oli varem valmis teinud,see oligi Marie Underi Jõululaul,mida ta ei saanud poliitilise olukorra pärast varem kasutada,sest lugu räägib küüditamisest,kuna jõulu teema ei olnud veel päris legaalne siis võtsime selle käsile,lindistamisele kaasasime vokaalansambli Kiigelaulu Kuuiku ja kellamängu(ma ei teagi kuidas neid torusid nimetatakse) mängis vist Ruja trummar Andrus Vaht.

k
Postitatud 2009-12-07 18:53:51. Tsiteeri

http://www.youtube.com/watch?v=iNFNyV4umGQ

kerst
Postitatud 2009-12-07 20:18:02. Tsiteeri

1941 mängiti ainult linti,ei esitatud vist kunagi,veel tehti umbes samajal ajal linti Tarmo ja Toomas Urbiga kaks lugu,mille saatus on ka teadmata.

kriku
Postitatud 2009-12-08 07:00:15. Tsiteeri

tervist!
selline küsimus et kas 'välgud peeglis' on esitatud urbide ja vanemõe poolt?

kerst
Postitatud 2009-12-08 14:10:50. Tsiteeri

sain just raadiost kirja,et on selline lugu, 8 minutit pikk,kui saan katkendi siis saab täpselt öelda,kahtlustan,et see peakski olema,sest ülejäänud lood tegid nad ju ainult naturaal kitratega,see oligi umbes samal ajal,kui Jõululaulu sai tehtud,kui siin Rujaga võrdlust tuua siis Ruja vennad olid proffid(oskasid nooti) aga Ôde oli kari diletante,kes noodikirja ei mõistnud,et Lattikas ja Urbid lihtsalt mängisid ette ja meie siis kuulmise järgi õppisime lood ära,need mõlemad lood olid täiesti meie stiilist väljas aga suure pusimise peale sai ikka kuidagi ära tehtud,Välgud peeglis peaks selline natuke souli feelinguga olema,kui midagi meenub.

kriku
Postitatud 2009-12-08 18:39:48. Tsiteeri

on küll veits souli või funki seal sees :D
aga see peaks vist olema ühel urbide plaadil ilmunud siis?
igatahes väga hea lugu on,
aga jah, just see huvitas, et kas see on vanemõega koos teht' pala

Nipi
Postitatud 2009-12-08 19:03:09. Tsiteeri

ongi, 18. lugu Välgud peeglis (koos "Vanema õega") Tarmo ja Toomas Urb, 2, T&T Urb, 2002
http://www.lasering.ee/index.php?make=item_show&toote_id=5596

kerstenb.
Postitatud 2009-12-08 20:45:10. Tsiteeri

jaa, kõik õige,sain just loo kätte ja kuulasin üle,Liinev,Alviste,mina,saxi vist mängis isegi Saarsalu vist aga pole kindel,muuseas oli neil plaanis mingid lived koos bändiga teha aga pole sest veel asja saanud,nad on ju Tartust pärit minuarust,Tarmo tegi arvatavasti isegi mingit bändi seal,vend on tal kõvasti noorem,tglt midagi mulle tuleb meelde,et mängisime TV suvepäevadel ja Urbid esinesid ka,kas koos midagi tegime,ei mäleta.

Priit
Postitatud 2009-12-08 22:17:19. Tsiteeri

Jah, see on väga hea lugu. Omal ajal lasti seda vikerraadios (siis muid raadiojaamu polnudki ju) Soovikontserdis väga palju. Pigem funky-lik lugu.Teksti on kirjutanud A. Alliksaar, kui mu mälu mind ei peta.Ja saksi mängis tõesti Saarsalu.

kriku
Postitatud 2009-12-08 22:23:54. Tsiteeri

alliksaar raudselt sõnade autor, mul olid kunagi need sõnad peas, mulle meeldivad :D
aga mis ajast see lugu umbes pärineb, millal salvestatud?

Priit
Postitatud 2009-12-08 22:30:25. Tsiteeri

Ma küsiksin vahele veel sellist asja, mis on jäänud arusaamatuks - et mis teema selle Vingissaare dekoratiivkitarristiks olemisega oli? Ma hästi ei usu, et ta mängida ei osanud ja ainult niisama seal nn. taidles, või oli nii? Kuigi miskipärast arvan, et ta oli ikka nn. täiskoha ja oskusega vend.Aga oma dekoratiivse poolega on ta küll väga hästi ja vahvalt hakkama saanud! Mäletan, et ta kasutas vist mingit Telecasteri kidrat, millel peal sirp ja vasar:).

Priit
Postitatud 2009-12-08 22:36:44. Tsiteeri

Sõnad on sel lool küll väga väga lahedad, mulgi oli see mingi aeg täitsa peas... ja väga elulised sõnad.Mul meenuvad siiani automaatselt alati need sõnad, kui viibida kusagil pubis, baaris või niisama purupurjus inimeste seltskonnas.Lugu on muusikaliselt ka kuidagi salapärane, tume ja tekitab kuidagi kõheda ja mingi rahutu tunde. Aastat mina küll öelda ei oska, ehk asjaosalised ise teavad täpsemalt.Aga see võis olla salvestatud kusagil 87-89...tõesti ei tea, aga loogiliselt pidi see kusagil siis olema.Õde ise ju tekkis `86 ja vaevalt, et see 90-dal salvestati.Võib-olla on see kirjas Muusika24.ee -s, seal on tavaliselt loo aasta kirjas.

kersta
Postitatud 2009-12-09 12:33:44. Tsiteeri

Ma küsiksin vahele veel sellist asja, mis on jäänud arusaamatuks - et mis teema selle Vingissaare dekoratiivkitarristiks olemisega oli? Ma hästi ei usu, et ta mängida ei osanud ja ainult niisama seal nn. taidles, või oli nii? Kuigi miskipärast arvan, et ta oli ikka nn. täiskoha ja oskusega vend.Aga oma dekoratiivse poolega on ta küll väga hästi ja vahvalt hakkama saanud! Mäletan, et ta kasutas vist mingit Telecasteri kidrat, millel peal sirp ja vasar:).

Ma ei teagi,kes seda dekoratiivi juttu hakkas ajama,ta mängis rütmikitarri ja tal oli oma Jolanaga(telecasteri koopia)eriline punk sound,lintamisel ta tõesti ei osalenud,kuid näiteks Koplis mängis ta livedel koos Jürlauga unisonis seda käiku seal keskel,see on vist isegi tema välja mõteldud,veel on tema välja mõeldud Kalkari põhi teema,mis meenutab tema Lastehaigla varianti.Enne Päratrusti mängis ta juba Sülfis(Kalju Kivi,Raivo Järvi)kus ta nagu vist oligi soolomees.Jürlau tahtis teda ammmu välja vahetada,et saaks nn muusikat teha aga ma olin vastu,sest ilma temata ei olnud bändil õiget imagot,kuid peale mind sai temagi kinga ning tegime siis V Ô.,kus ta uutele liikmetele lood selgeks õpetas.Hiljem Smilersis kasutas Saller teda ka ju nagu show meest ainult,kuid sellistel sõnumi bändidel polegi minu arust mingit muusikalist taset vaja,see annab ka teistele,kes muusikalist haridust ei oma punki või räppi teha.Vingi suhtes see aga ei kehti,mängis ta ju Kulinarianas akordioni(sorry seda lugu ta siiski lindistas)nii,et mingi muusikaline taust tal pidi olema, võrreldes minuga.Muuseas Vink ja mina elasime lapsepõlves Elvas samas majas,seal vana kaubamaja vastas.

Priit
Postitatud 2009-12-09 17:05:29. Tsiteeri

Sooh??? Vink ka Elvast pärit?! Seda ma küll ei teadnud...arvasin, et tallinnlane.Siis võib öelda, et Õde ju pool lõuna-eesti päritolu.Kujutan seda vana kaubamaja vastats olevat ala ette küll, praegu seal vist Säästukas ja lillepood või oli see kaubamajaga veidi nihkes...aga vahet pole. No minumeelest oli Vanemõel küll piisav muusikaline tase.ma ei võrdle siin mingite progebändidega, aga pungi kohta oli taset ülearu minu arvates.Lugudel oli siiski kompositsioon, soolod ja puha.Ma pole asjatundja, aga mulle kui poolvõhikule oli küll asi tasemel ja kuulatav.

kerstenb.
Postitatud 2009-12-09 21:37:25. Tsiteeri

ses majas on nüüd mingi pudu pood seal all,enne oli Viinapood,elanike tahvlis on Kerstenbeck vist siiamaani,elasin seal veel eelmine aasta,kui maja maha müüdi.Ôde tegi ju põhiliselt covereid,omad lood tekkisid,kui Liinev tuli,siis ta tegi mingi kümmekond neid,tal olid ka suured muusikalised ambitsoonid,kuhu Ôde tase ei küündinud ja ta paralleelselt mingit oma karmi heavy bändi tegi.See Urbide lugu peaks siis mingi 88,89 olema,raadio fondi lindid on ümber plaatidele võetud ja vanu andmeid peal enam ei ole.Elva suhtes veel niipalju,et mängisime kolmel järjestikusel kooli nääripeol,neljandaks aga ei saanud Tallinnast tulema,sest oli mingi ligi 30 kraadi külma ja ükski buss ei läinud käima.pidime veel esinema Elva linna juubelil selles uues Nooruse tn koolis ja panime asjad ülesse ja arutasime just Podnekiga,et palju rahvast võiks tulla aga tuli ainult 3 tüdrukut.Hiljem selgus,et välja kuulutati ball ja bändi nime ei juletud panna,et muidu tuleb palju inimesi väljaspoolt kooli jne.Kahju,et nii läks.Muuseas meie viimasel livel Luua tehnikumis oligi mingi 10 inimest ja tagasi Tallinnasse sõites arutasime bussis,et pole mõtet jätkata,sest maksime juba peaegu peale transa ja võimu eest.

kerst
Postitatud 2009-12-09 21:51:48. Tsiteeri

[quote]Helikandjatele salvestatud looming
lood kogumikel
'Olen Noor' kogumikul 'Young Rockers' (Kuldnokk, 1989, MC )
'Jaagupi punk' kogumikul 'Kuldmehike Hit 1' (Kuldmehike, 1995, CD MC )
'Uudiseid ja Usutlusi' kogumikul 'Kuldmehike Hit 1' (Kuldmehike, 1995, CD MC )
'Elu armastan sind /Final Countdown' kogumikul 'Ammused laulud' (forte, 1999, CD )
'Minu aadress on NSV Liit ' kogumikul 'Ammused laulud' (forte, 1999, CD )
'Segane lugu' kogumikul 'Eesti kaheksakümnendad' (Hitivabrik, 2001, 3CD )
tooted
Estraad!? (MC)viimane,Mioro
Elu armastan sind (MC)teine,Mioro
Piip… Piip… Piip… (MC)esimene,Kuldnokk
siia võib juurde panna veel Lend,Eesti hit 5,1996 OK records
Tiiu,Sarah,Nancy(Armulõõm),Eesti hit 4,1995 OK records

k
Postitatud 2009-12-15 17:15:22. Tsiteeri

http://www.youtube.com/watch?v=iNFNyV4umGQ
http://www.youtube.com/watch?v=JXZSVUv-7L4

kerstenbeck
Postitatud 2009-12-22 18:25:55. Tsiteeri

Jõululaul http://www.youtube.com/watch?v=iNFNyV4umGQ kõigile jõulu rahu!

k
Postitatud 2009-12-26 22:41:51. Tsiteeri

Kas tunned maad,mis Peipsi rannal Podnekuga http://www.youtube.com/watch?v=RxVQzt5qVgM

k
Postitatud 2010-02-08 18:54:14. Tsiteeri

Liba VÔ,kus mängivad Kop-i trummar Tetsman Indrek ja Roland Rand-Nemo-st http://www.youtube.com/watch?v=XX2_XcxcFSE

kerst
Postitatud 2010-03-01 22:45:37. Tsiteeri

http://www.youtube.com/watch?v=Zf5ZP8I8TCE hiljuti leitud mingi live lindistus loost Armulõõm

kerst
Postitatud 2010-03-01 22:47:12. Tsiteeri

Gorbatshovist ikka,Sorry!!

kerstenbeck
Postitatud 2010-03-02 19:14:16. Tsiteeri

http://www.youtube.com/watch?v=LbF6rl056QA see on siis Tiiu Viiu

kerst
Postitatud 2010-03-02 22:14:48. Tsiteeri

Laul Tallinnast http://www.youtube.com/watch?v=jnT3JgG6suI need viimased lood on saadud mingi vana kasseti pealt,mille keegi hea inimene kunagi,kusagil mingil livel lindistas,lood,mida bändimehed ise ei mäleta,et nad mänginud on.Muuseas plaadi tegemine on äkitselt jälle aktuaalseks saanud,et ehk sügisel ja arvatavasti kaasneb ka mõningate kontserditega üle Eesti,kui eelnevalt korralik tase saavutatakse,võib juhtuda,et isegi Sal Saller on käsi,et kaasa lüüa.

Teet
Postitatud 2010-03-03 11:44:16. Tsiteeri

See oleks küll tore!

Priit
Postitatud 2010-03-03 22:21:43. Tsiteeri

Liiga ilus, et uskuda:)! Aga kui ikka tõsine plaan, siis jään küll pikisilmi ootama.Seda asja tahaks küll tõesti väga näha! Edu!

kerstenb
Postitatud 2010-03-03 23:20:32. Tsiteeri

ma arvan,et seekord peaks asja saama,sest isegi endine superkitarrist Ivar Liinev on mingitel tingimustel nõus,peale kümneid aastaid moosimist.ma ei tea,kas ma olen kusagil kirjutanud,et Ôde oli sellepoolest eriline bänd,et esines sellistes kohtades,kus muud bändid iialgi pole ülesse astunud,näiteks nii Kaagvere kui Sindi laste vanglates(erikoolid),Petseri ja Narva eesti koolis,Tondi,Tapa ja Paldiski vene sõjaväe klubides,Eesti kõige kaugemas kohas Missos,kuhu jõudes oli rahvas juba saalis istumas ja kui piilusime kardinavahelt saali nägime istumas vanemaid inimesi viisakalt riides,ei mingeid fänne ja punkareid,katastroof,keerasime võimu maha ja püüdsime nn pulma repsi mängida,et kuidagi saime hakkama.veel tegime mingil aastal 8 märtsil väljas,Lastestaadioni uisuväljakul live koos Punk T-ga,külma oli ligi 15 kraadi,üle kahe loo ei kannatanud välja,et käisime vaheldumisi peal,vahepeal sees soojendamas käies,isegi mingi rahvas oli kohale tulnud.Viimane live oli meil vist Luua metsatehnikumis,ka kusagil talvel,saalis oli mingi 10 inimest,nii,et lõpuks saime vist kuidagi ainult bussi kinni maksta ja tagasi sõites arutasime,et pole mõtet enam teha,kui rahvast enam ei tule.

k
Postitatud 2010-03-04 00:17:46. Tsiteeri

Elu armastan sind, Moskva tv jaoks,kus näha ka siin algul nimetatud koosseis http://www.youtube.com/watch?v=qSBAtavdGuI

kersta
Postitatud 2010-04-03 02:03:10. Tsiteeri

http://www.youtube.com/watch?v=BxnxPURdvII õde kui jääd... nüüd ka Elo Viidingu tekst lisatud.

kerstenbeck
Postitatud 2010-04-07 20:02:32. Tsiteeri

http://www.youtube.com/watch?v=kaywJQfsboo see on järjestuses teine lugu,mis linti mängiti ja laulmaks kutsuti heavy bändi Bess laulja Artur Talvik,kuna aga originaalis oli laul meeletu kõrgusega,tegime stuudios sellise nipi,et panime fono aeglasemalt mängima ja kogu lugu läks madalamaks,pärast jälle keerasime kiirust juurde,et laul kõrgem oleks,sellepärast tundubki natuke peenike,ebaloomulik hääl olevat,seda minu meelest pole me kunagi teada avalikult andnud,kuna aga Artur on nüüd hetkel aktuaalne artist tv 3-s, siis mõtlesin,et võiks sellest juttu teha,muuseas oleme temaga livesid ka teinud,kust ka video pildid pärinevad,siis sai põhiliselt heavy klassikat tehtud,seal on veel näha Jaanus Raudkats,kes asendas juba Turistis ja Elmu Värk,kes käis meiega päris palju kaasas ja võttis asja väga tõsiselt,et nahk riided ja ketid ja tablukud olid peal,samamoodi umbes pani ka Raul Sepper ennast riidesse,kui asendamas käis,et nahk tagi,needid ja haaknõelad küljes,et oleks ikka stiilne värk.

kerstenbeck
Postitatud 2010-04-07 20:28:32. Tsiteeri

veel komm selle Segase loo kohta,et olin just mingi uue aasta öö Elva kodus,siis kogunes enamus Elva rahvast jaama juures oleva kuuse juurde,nii,et enne keskööd olid tänavad rahvast täis,kõik suundumas raudteejaama poole,hakkasin just ise ka sinnapoole minema,kui minu majast läks mööda kamp poisse,kes laulsid täiest kõrist kooris Ai,ai,ai,segane on maailm,ei uskunud oma kõrvu,üle mõistuse,kuidas meedia võib inimestele mõjuda,kahtlen,kas nad teadsid,et ma seal elan ja kindlasti nad ei võinud teada,et ma neid kuulen.See oli tõestus,et bänd oli rahvani jõudnud,muidugi äärmiselt hea meel oli ja on siiamaani,kui seda meenutan.

Priit
Postitatud 2010-04-09 02:18:15. Tsiteeri

Oh nostalgiat! See "Segane Lugu" oli kõige esimene lugu, mida Vanemõelt üldse kuulsin ja nägin ja üldse bändist teada sain.Ja ikka sealt kurikuulsast "Noortestuudio Pärastlõunast" vist kusagil `86 aastal, kui ma nüüd ei eksi.Kersna oli igatahes saatejuht. Aga kõik need aastakümned olen ma pingsalt mõistatanud, et kes küll seda lugu laulab....no Talviku peale poleks ma iial tulnud, see oli ikka paras üllatus.Küll ma arvasin Arrot, küll Vinki, aga ikka nagu ei tundunud miski päris sobivat.
Huvitab väga veel üks teema - nimelt Vanemõe tollane tehnika. No näiteks mis trummikomplekt oli, kust saadud (või kes ehitas), väga huvitab, millised trummipedaalid olid, kas oli üks või duubelpedaal, mis firma...ja siis see, kust oli pärit see edev sakilise kujuga ja sebramustriga kitarr, millega vist Saller mängis? Ja huvitaks veel, kas ja kui palju keegi bändis spetsiaalselt pilli harjutas?

andrus k
Postitatud 2010-04-09 20:50:10. Tsiteeri

tol ajal tehti pillid ise,sest läänest midagi ei saanud,Riia tehas tegi mingeid seanahaga trumme,mis külmas ja vihmaga lötsi läksid,sama oli kitarridega,nii,et see sebra kidra on ise tehtud,lihtsalt puust välja lõigatud ja mingi pannkitra kael pandud,trummid tehti Tallinnas Vene tänaval olnud pilliparanduses,kus valmistati muidu neid rivi trumme,mis enamuses marsi orkestritel oli,pean meenutama,kes see meister oli,vist Aare nimeline,pulki sai ka sealt,metalli osa(pingutajad)tegi keegi metalli töökoja mees,kusagil Kalamajas,statiivid tegi Viktor Pankraatov,kes tegi Tama koopiaid algul,hiljem siis pani V tähe,minu meelest maailma parimad statiivid,basstrummi pedaalil läks vedru tihti katki aga muidu oli tase,mõlemal basstrummil olid eraldi pedaalid aga ma nende käsitlemisega hakkama ei saanud nii,et kutsusin Paap Kõlarit neid speed metalli lugusid sisse mängima aga ta ütles selle peale,et mängi ise aga kätega,nii mängisingi need kiiremad lood pulkade otsas olnud nuiadega basstrummi peal,mida vist ka keegi ei tea nagu seda lindi kiiruse muutmist.Nahad sai siis soomlaste käest ostetud või kellegil Soomest tuua,näiteks Keerise trummar Tamm Valdi tõi mulle terve komplekti nahku,kui nad Kotka merepäevadel käisid,valutsi ei tohtinud ju omada nagu praegu narkotsi,pandi kohe vangi,oligi juhus sadamas,kui olin talle margad üle andnud lähenes üks miilits ja uuris,mis asju me ajame,arvas,et üks meist vist on soomlane,et käib äri,no olid ikka ajad.

andr
Postitatud 2010-04-11 20:05:26. Tsiteeri

Head kosmonautika päeva!,päev kuna Gagarin kosmosesse lendas ja hiljem sellest laul tehti http://www.youtube.com/watch?v=RIHfNBlGV2g

andr
Postitatud 2010-04-11 20:08:26. Tsiteeri

Kosmonautika teemat jätkates lugu lend http://www.youtube.com/watch?v=sI3ACSV24K4 samas teemas on bändil veel lugu Läbi raskuste tähtede poole.

andr
Postitatud 2010-04-12 01:20:15. Tsiteeri

Tähtede poole http://www.youtube.com/watch?v=crfEgSVjXUM

andrus k
Postitatud 2010-04-12 20:21:56. Tsiteeri

Muuseas selles Tähtede poole loos on ühe pilli soolo,mis meenutab saxofoni aga tegelikult mängib seal Saller kammipilli(hõbepaber ümber kammi ja siis puhud nagu suupilli) väga kõrgel tasemel minuarust ja kas see pole Eesti bändinduses ainulaadne lindistus,kus sellist nn mitte pilli kasutatakse.Eespool küsitud pilliharjutamise kohapealt ei oska ma eriti midagi kosta,sest mänge oli palju ja peale selle mängisid kõik veel teisteski bändides või restoranides,näiteks trummi ju ei olegi võimalik kodus harjutada,kui mingeid lugusid õppisime siis tegime ühisproove Kooperaatori klubis Tallinnas Türi tänaval,seal Kalevi(nüüd Politsei)tehase kõrval,kus enne meid oli Mahavok harjutanud,selle eest pidime siis asutuse peol mängima aga hoopis teist repertuaari,nagu näiteks Viljandi Paadimeest jm sellist sülti.

Priit
Postitatud 2010-04-30 01:15:24. Tsiteeri

Küsimus: kes laulab loos "Alatu lugu"? Ise ei oska kedagi pakkuda ega arvata...veits meenutab kunagise ansambli "Ramp" laulja (keegi Aigar....?) häält, aga no vaevalt et nüüd tema...[:think:]

Aigar Kõrgesaar
Postitatud 2010-05-06 13:18:12. Tsiteeri

Vastus:minu lauldud.

Aigar
Postitatud 2010-05-06 13:25:43. Tsiteeri

Mina

Marko
Postitatud 2010-05-07 12:22:02. Tsiteeri

Mäletan sellist seika, et Ivar Liinev kutsuti venelaste Tšornõi Kofesse kidrameheks. Kas see on tõsi? Minu arust olid Tšornõi Kofe ja Kruiz venelaste kõvemad hevibändid sellel ajal ja Kofel vähemalt üks LP Melodia all välja antud.

(P.S. Kas keegi võib kinnitada Generaator Mi Disko loo kohta, et 100% Saller laulab. Minu kõrvale on tämber täiesti teine.)

andrus k
Postitatud 2010-05-09 20:42:41. Tsiteeri

Koffesse ta tõesti kutsuti ja ta käis ka Venes nendega proove tegemas,hiljem saime nendega veel mingitel festivalidel kokku,ma pole päris kursis,mille taha see asi jäi,Liinev tegi sellepeale loo Roheline Tee(seljönõj tshaj),selle Geneka kohta arvan,et ikka Saller laulab,ta lauliski vanasti natuke teistmoodi ja Geneka ajal oli ta ju mingi 14,15,muuseas mõned Geneka lood tulevad varsti ilmuva Eesti punk kogumiku peale,kus muudki põranda alust kraami välja tuuakse,ehk ka mõni VÔ punkim lugu.

V. L. 2 kersta
Postitatud 2010-05-10 01:08:49. Tsiteeri

Huvitav, mis versioon see on?

Elu, armastan sind

andrus k
Postitatud 2010-05-11 01:27:20. Tsiteeri

kahjuks ei oska inglise keelt ja ei oska seda sealt kuulata

V. L.
Postitatud 2010-05-11 10:19:12. Tsiteeri

kahjuks ei oska inglise keelt ja ei oska seda sealt kuulata
[:clap:]

Kahju muidugi, aga pole hullu, ehk mõnes järgmises elus veab mul rohkem.

Jõudu edaspidiseks, Andrus!
Ilma VÕ teemata oleks ikka RUJA FOORUM surnd mis surnd.

___
End

andrus k
Postitatud 2010-05-11 10:39:18. Tsiteeri

kas kusagil mujal seda varianti ei ole?(Youtube vm)?

andrus k
Postitatud 2010-05-11 10:47:29. Tsiteeri

nüüd läks käima millegipärast,see on TV stuudios otse mängitud,livena,mitte markeeritud,nagu seda enamus juhtudel tehakse,tol ajal ei olnud meil midagi veel linti tehtud,nii,et mängisime stuudios ja filmiti samaaegselt,sellest ka natuke kehv sound,mis saates see oli ei mäleta ja telest ei saa midagi teada,vastavad ainult,et neil midagi ei ole,väga võimalik,et sellele variandile hiljem see dok filmiga video sai tehtud,mis ühtib umbes venekeelse variandiga,mis Tubes üleval

andrus k
Postitatud 2010-05-12 15:18:54. Tsiteeri

Muuseas, bänd teeb koos Salleriga proove,kas see kuhugile välja viib, on veel vara öelda.

Andrus Kerstenbeck
Postitatud 2010-05-13 13:50:26. Tsiteeri

http://www.youtube.com/watch?v=akhwwJDLey8 see oli aeg,kui bänd oli sisuliselt laiali,kontserte enam ei antud,millegipärast tekkis idee see lugu ära teha,et Kuldsest Triost ette jõuda,kuna teksti tegi Volmer siis palusime ka teda laulma,bassi mängib köige viimane bassimees Tõnu Kõrvits ja Aak tuli korraks tagasi,samas sai ka Matsakate naiste pöhi sisse mängitud,lugu lindistati Linnahallis hommikul ja video tehti peale lõunat Teles ja eetris oli juba järgmisel päeval,nii,et meeletu kiirusega,see on tehtud telemaja köögis ja lõpus kasutatud originaal heli,tänud Ivar Hansenile,et sai selle secam vhs-i pealt digiks teha.Muuseas Volmer on Vanemõdes ka mõned lived teinud nagu kõik Singer Vingeri vennad on Vanemõdes asendamas käinud,kaasa- arvatud Raud ja seda Segast lugu tahtis algselt linti laulda Jürlau.

andrus k
Postitatud 2010-05-17 21:56:24. Tsiteeri

Siin siis koosseis bändi lõpu ajast,kus bassipeal Tõnu Kõrvits(Varaan) http://www.youtube.com/watch?v=HS-mW5wVfxs

Marko
Postitatud 2010-06-02 15:25:29. Tsiteeri

Majanduslik eritsoon. Laulja pole üldse Podneki moodi - rohkem meenutab Palati kitarrist Alot.
Nelituhat vabandust juba ette, kuid lihtsalt selline mulje on.

andrus k
Postitatud 2010-06-08 23:58:43. Tsiteeri

Ei,kõik on õige.

andrus k
Postitatud 2010-07-20 20:20:15. Tsiteeri

Esimene,või üks esimesi lugusid,mis bänd linti tegi,kitra peal Sal Saller http://www.youtube.com/watch?v=mzVvLR4OYrk

andrus k
Postitatud 2010-07-20 20:26:01. Tsiteeri

teglt mul kahtlane tunne,et Saller markeerib videos Aaki sissemängitud kitrat ja Alviste Roosa bassi

Priit
Postitatud 2010-07-21 13:17:27. Tsiteeri

Seda videot olen juba väga ammu igatsenud jälle näha, mäletan seda alles kunagisest legendaarsest "Noortestuudio Pärastlõunast", kus ka enamus Õe videod olid. Tänud selle ülepaneku eest! Meeldiva äratundmisena avastasin, et tolle ülalpool mainitud A.Ermi "polkast Rokini" raamatus olev Vanemõe pilt ongi tehtud selle video salvestamise ajal, riided ja kõik muud värgid on samad. Ega oska öelda, mis aastal täpselt see video linti tehti? Päris algkoosseis see ju polnud.
Veel üks põnev tähelepanek ja küsimus - miks väga paljudel tolle aja eesti rockbändide trummaritel olid tomid hästi kõrgele tõstetud? Kas mingil praktilisel eesmärgil või lihtsalt nägi cool välja...minu arust on jõle ebamugav minna madalalt soolokalt kõrgetele tomidele üle?
ja veel üks küsimus - mis seos oli Vanemõel Pukaga? Olen kuulnud, et käisite seal üsna mitu korda esinemas ja keegi naisterahvas olla seal kellegi bändimehe pruut? On see mingi kõlakas või oligi nii:)?

andrus k
Postitatud 2010-08-08 21:33:12. Tsiteeri

esimesena hakkas tomme kõrgele panema Paap Kõlar ja siis ahvisid teised järele,loomulikult on ebamugav aga mul oli veel üks nüans,et kasv liiga pikk ning madalate trummidega jäi mulje nagu oleks Kännukämmelgas trummide taga,nii iseloomustas mind Tartu bändi kitramees Indrek ja mul siiamaani ses suhtes kompleks.Selle video lindistamisaeg on teadmata aga seda võib tuletada,et kuna Saller sõjast tuli,see aasta peaks olema.Puka kultuurimajast niipalju,et me olimegi mingi aeg ametlikult Puka kultuurimaja ansambel,käisime vist isegi Valgas ülevaatusel,Tallinnas oli mingi jama nende nõmedate lubadega jne,nii,et saime oma rahad mängude eest siis läbi Puka kultra ja mängisime siis Pukas ka tihti selle pruudiks olemise suhtes ei mäleta täpselt aga kultuurimaja juhataja nägi hea välja küll.

andrus k
Postitatud 2010-08-08 21:44:48. Tsiteeri

selle Roosad prillid video arvasin ka, et on kadunud aga sain selle siinse foorumi omanikult,mille eest suured tänud ja Polkast Rockini pilt ongi jah samas stuudios tehtud.Veel oli seal ilge lesbi video loost Elu armastan sind,kus kogu bänd naiste riietuses ja meigiga,ei julge millegipärast seda ülesse panna ja ei mäletagi kelle idee see oli,kas Podneki või Aaki,seda videot ei mäletanud ka,see oli mingi Kersna saade juba 90-ndate keskel,mängisime seal veel Jakovlevi punki,mida filmiti sada korda aga jäi hiljem monteerimata ja saatest välja,see oleks vägev olnud.

andrus k
Postitatud 2010-08-08 21:57:59. Tsiteeri

Keegi hea inimene on üles pannud loo Nüri laul,väga hea kvaliteediga,sellest peaks ka video klipp olema saatest PopTipp,kus me selle saate võitsime,seal markeeris Salleri laulu Podnek ja lugu peaks ka olema Salleri tehtud Arro sõnadele,kas mitte esimene omatehtud Vanemõde lugu? http://www.youtube.com/watch?v=IjfRM3QgLjo

andrus k
Postitatud 2010-08-12 22:40:07. Tsiteeri

Mäletan sellist seika, et Ivar Liinev kutsuti venelaste Tšornõi Kofesse kidrameheks. Kas see on tõsi? Minu arust olid Tšornõi Kofe ja Kruiz venelaste kõvemad hevibändid sellel ajal ja Kofel vähemalt üks LP Melodia all välja antud.

(P.S. Kas keegi võib kinnitada Generaator Mi Disko loo kohta, et 100% Saller laulab. Minu kõrvale on tämber täiesti teine.)

http://www.youtube.com/watch?v=jOgt-_EosbU&feature=related see peaks see lugu olema,mis algselt Zejonõi Tshaj(roheline tee)kandis ja mis siis Musta Kohvi mitte just paroodia aga seda meenutab,tekst algselt muidugi oli paroodia aga ei leia kusagilt seda,et vist äkki ei lauldudki selle tekstiga sisse,ei mäleta

andrus k
Postitatud 2010-08-12 22:40:17. Tsiteeri

Mäletan sellist seika, et Ivar Liinev kutsuti venelaste Tšornõi Kofesse kidrameheks. Kas see on tõsi? Minu arust olid Tšornõi Kofe ja Kruiz venelaste kõvemad hevibändid sellel ajal ja Kofel vähemalt üks LP Melodia all välja antud.

(P.S. Kas keegi võib kinnitada Generaator Mi Disko loo kohta, et 100% Saller laulab. Minu kõrvale on tämber täiesti teine.)

http://www.youtube.com/watch?v=jOgt-_EosbU&feature=related see peaks see lugu olema,mis algselt Zejonõi Tshaj(roheline tee)kandis ja mis siis Musta Kohvi mitte just paroodia aga seda meenutab,tekst algselt muidugi oli paroodia aga ei leia kusagilt seda,et vist äkki ei lauldudki selle tekstiga sisse,ei mäleta

andrus k
Postitatud 2010-08-15 23:04:31. Tsiteeri

Gunnar Grapsile pühendatud lugu,kus Liinev lõpus teeb Juri Stihhanovit järgi ja Saller laulab Scorpionsi,mida Graps coverdas http://www.youtube.com/watch?v=Piuxt4XZTcA

kadri
Postitatud 2010-09-24 09:59:27. Tsiteeri

Kas keegi teab kust saada laulu peatage lasnamäe. Ei leia ma seda kasagilt, aga kuulata tahaks hirmsasti. :)

andrus k
Postitatud 2010-09-25 18:56:57. Tsiteeri

Seda lugu me ei mänginudki linti,ainult kontserdil tegime,sest enne kui Alo Matiiseni käest selle saime oli ta ise Ivo Linnaga selle linti teinud,Pealkiri on minu väljamõeldud,mille järgi Henno Käo teksti kirjutas,mille peatsisse ta siis Hermanni luuletuse Mingem üles mägedele pani http://www.youtube.com/watch?v=Kofam1MpX9U see siin on Linna variant

andrus k
Postitatud 2010-10-11 23:38:16. Tsiteeri

siin ülevalpool oli küsimus,kas keegi vöib kinnitada,et Saller laulab Disko pole oluline siis mina vöin seda kinnitada

andrus k
Postitatud 2010-10-28 00:45:11. Tsiteeri

valmis on saanud esimene rmx Mu aadress on nsv liit,arvatavasti teeme terve albumi sellisel kujul http://www.youtube.com/watch?v=3qiwyaZPtfI

andrus k
Postitatud 2010-11-19 20:46:54. Tsiteeri

Ruja+Vanemõde http://www.youtube.com/watch?v=cburbETr2-A

andrus k
Postitatud 2010-11-19 20:47:01. Tsiteeri

Ruja+Vanemõde http://www.youtube.com/watch?v=cburbETr2-A

andrus k
Postitatud 2010-11-24 18:30:25. Tsiteeri

http://www.youtube.com/watch?v=d-Ntx4zkPns Urmas Podnek-X ja Y Kromosoom,lugu Turisti repertuaaarist

andrus k
Postitatud 2010-12-27 20:07:44. Tsiteeri

uuem variant Jakovlevist http://www.youtube.com/watch?v=I7naBsQRMyM

andrus k
Postitatud 2010-12-29 19:59:07. Tsiteeri

leidsin täiesti tundmatu loo ja väga hea kvaliteediga Rubla Rublake,laulab Urmas Podnek http://www.youtube.com/watch?v=WQFgZCW6EoM

andrus k
Postitatud 2010-12-29 19:59:20. Tsiteeri

leidsin täiesti tundmatu loo ja väga hea kvaliteediga Rubla Rublake,laulab Urmas Podnek http://www.youtube.com/watch?v=WQFgZCW6EoM

andrus k
Postitatud 2011-01-28 19:26:33. Tsiteeri

Vanemõde-Amanda originaal http://www.youtube.com/watch?v=kxlUY-Oo6fc filmis esineb Turist,kus kolm venda siis Ôde hakkasid tegema,siin ka Ôde esimene laulja ja nime väljamötleja Jaak Arro,kes käis Turistis Volmerit asendamas

andrus k
Postitatud 2011-02-02 23:14:03. Tsiteeri

Alatu Lugu,kus külalisena Kongutast pärit hõbekõri Aigar Kõrgessaarhttp://www.youtube.com/watch?v=3YNI5Z09TXM

andrus k
Postitatud 2011-02-02 23:14:23. Tsiteeri

Alatu Lugu,kus külalisena Kongutast pärit hõbekõri Aigar Kõrgessaarhttp://www.youtube.com/watch?v=3YNI5Z09TXM

andrus k
Postitatud 2011-02-02 23:15:05. Tsiteeri

http://www.youtube.com/watch?v=3YNI5Z09TXM

andrus k
Postitatud 2011-02-12 20:17:49. Tsiteeri

kas on kerge olla noor?http://www.youtube.com/watch?v=WydfBL7Fbn0

andrus k
Postitatud 2011-02-12 20:18:13. Tsiteeri

kas on kerge olla noor?http://www.youtube.com/watch?v=WydfBL7Fbn0

andrus k
Postitatud 2011-02-21 16:47:36. Tsiteeri

raipehais http://www.youtube.com/watch?v=l54ShEkSrz0

andrus k
Postitatud 2011-02-21 16:47:46. Tsiteeri

raipehais http://www.youtube.com/watch?v=l54ShEkSrz0

T!
Postitatud 2011-03-21 00:13:33. Tsiteeri

Hei!

Kas plaat veel unustustes? Sooviks seal Kopli lugu ka peal näha. Kassettil see kahjuks vaid ilmunud ongi...

andrus k
Postitatud 2011-03-23 12:11:46. Tsiteeri

plaadi material on remasterdatud aga kas see ka füüsiliselt ilmub,kahtlane,arvatavasti läheb kõik allalaadimisele

ank
Postitatud 2011-03-23 22:43:42. Tsiteeri

plaadi material on remasterdatud aga kas see ka füüsiliselt ilmub,kahtlane,arvatavasti läheb kõik allalaadimisele

Mida see materjal kujutab endast?
Kas vanad lood uuesti salvestanuna või päris uus materjal?

ank
Postitatud 2011-03-23 23:12:45. Tsiteeri

Mida see materjal kujutab endast?
Kas vanad lood uuesti salvestanuna või päris uus materjal?

Ok. Remasterdatud variant tähendab siiski vana asja uuendamist.
Kas on oodata ka päris comebacki, korraliku live koosseisuga.
Ivar Liinev võiks ka nö majas olla, või siis keegi teine kes suudaks sama vingelt keevitada.
Aak on ei ole päris see.
Vanemõde vajaks "wicked heavy fucking metal" kitarristi.
Täpselt nagu Liinev on "Ma olen keevitaja" videos.
Oleksin pettunud kui tuleb mingi tiiuviiumalle uuesti nagu mõned aastad tagasi.
Hoidke lippu kõrgel!

andrus k
Postitatud 2011-03-25 22:27:10. Tsiteeri

noh Liinev ongi nagu nõus ägedamaid lugusid mängima,et estraadi lugusid(Tiiu,Viiu jne)ei tee,otsime praegu tunnetust,esinemise kohta ei tea midagi öelda,need re masterdatud on ikka jah vanad lood,uusi,ei tea,kas ongi üldse mõtet teha ja et rohkem metall ja punk oleks on jutuks tulnud ka teise kitarristi kaasamine,tglt need nn moosi lood olid ju mõeldud mõnitamisena,paroodiana,kuigi mingitel süldi pidudel oli neid päris hea teha

ago
Postitatud 2011-04-03 22:31:59. Tsiteeri

Rariteet: Indrek Patte ja "Vanemõde"
http://www.youtube.com/watch?v=XX16--3q_MY

andrus k
Postitatud 2011-04-12 18:56:17. Tsiteeri

jah,Vanemõdel on Rujaga väga tihe side olnud ja ei puudunud palju,et Vanemõde olekski Rujaks muutunud,laulnud on meiega nii Alender kui Patte

ago
Postitatud 2011-04-18 15:33:51. Tsiteeri

jah,Vanemõdel on Rujaga väga tihe side olnud ja ei puudunud palju,et Vanemõde olekski Rujaks muutunud,laulnud on meiega nii Alender kui Patte

Usun, et nii mõnigi on eelnevale repliigile oodanud järge."Ruja" või "Ruja" liikmete koostööst "Vanemõega" väga palju ju ei teata.

Teada on, et Urmas Alender koos Yokoga ja ansambliga "Vanemõde" on salvestanud laulu "Minu lapsepõlve kangelane" http://www.youtube.com/watch?v=k6b-qJSR3kw&feature=related

"Ruja" ja "Vanemõde" on salvestanud "Kas on kerge olla noor ?" http://www.youtube.com/watch?v=cburbETr2-A . Kes seal peale Urmas Alenderi veel "Ruja" koosseisust kaasa teeb ?

Kolmas "Ruja" liikmete ja ansambli "Vanemõde" teadaolev koostöö on Indrek Patte ja "Vanemõde" lugu "Metallist-pensionär"
http://www.youtube.com/watch?v=XX16--3q_MY

Ilmselt oli kõige tihedam koostöö aastatel 1987-1988 ? Kas on veel lugusid, mida "Vanemõde" esitas koos "Ruja" meestega ?

a
Postitatud 2011-04-19 00:07:40. Tsiteeri

Huvitav, mis versioon see on?

Elu, armastan sind

tv-s otse mängitud,sest lugusid veel lindis ei olnud

andrus kerstenbeck
Postitatud 2011-04-19 00:32:34. Tsiteeri

Alents laulis sisse Podletsõ i negodjai(alatu lugu),Jabloni na Marse(Tähtede poole,see lugu on unikaalne sellepoolest,et Saller mängib kammipilli soolo,nii,et ainuke lugu arvatavsti,kus Saller ja Alender esinevad koos ühes ja samas loos)Legko li bõtj molodom(kas on kerge olla noor)Minu lapsepõlve kangelane,Patte laulis Keevitaja ja Lastehaigla vene keelsed versioonid,Jõulutervituses kellamängu mängib Andrus Vaht,see peaks nagu kõik olema,Pattega esinesime Leningradi tv livel Oktjabrski hallis ning Alentsiga käisime Mosva tv vöi mingi Lenska tv galal mängimas siis oli Podnek ka kaasas,nagu üleval pool kirjas juba oli pidigi Alender meile peale Sallerit laulma tulema,aga Rujaks oleks me muutunud sellest ajast kui Nõgisto sealt ära tuli,neil oli veel Venes mingeid laive kokkulepitud aga polnud bändi enam ning saime siis õe ja ruja riismetega(Garshnek,Urb,Alender)Plaadimäel(harju)kokku,vendadel oli sinimustvalgete tähtedegaRuja t särgid seljas,taheti kogu bändi,peale minu,sest Urb oleks jäänud,vist oleksin saanud mingeid teisi löökriistu mängida,lubasin teistel Rujasse minna ja ütlesin,et võtan siis uued vennad õdesse,kuid ma ei mäletagi,mille taha see asi jäi aga sellest päevast enam Ruja ei tegutsenud enam,hiljem tegi Liinev veel Alentsiga Rootsis linti mitmeid lugusid,millest koopiaid pole keegi leidnud ja Liinev mängis Garshnekiga Ivanhoes,mina tegin Nõgistoga Uus Maailma,mis oli nagu Jaanuse uus Ruja aga hiljem ju tuli Ruja uuesti kokku ja mängib siiamaani nime all Led R

Priit
Postitatud 2011-04-20 00:17:41. Tsiteeri

Kas seda "Tähtede poole" on siis sisse lauldud mitu korda (sama fono peale)? Alenderi varianti pole ma veel kuulnud - see on mulle uudis, et Alender ka seda laulis, põnev oleks kuulata. Minul on sama loo stuudioversioon (kus ka seesama kammipillisoolo sees, mida ma enda arust saxi sooloks varem pidasin:), kus lauljaks on aga hoopis kas Podnek või Saller...nagu olen ka varem öelnud, minul on nende häälte eristamisega paras tegu.Aga selles laulus tundub, et vist siiski Podnek laulab.

andrus k
Postitatud 2011-04-20 21:49:12. Tsiteeri

jah sama fono peale laulis Alender hiljem venekeelse versiooni,eesti keelset laulab ikka Saller,see ju tema lugu,Podnek hakkas hääleliselt Sallerit jäljendama,kas meelega või mitte,ta õppis ju lugusid lindilt,mis Salleri lauldud oli,Alents laulab muidugi vingelt seda,tegime seda temaga Venes ka,nii,et kusagil tv arhiivides võib see video olla,körvalpõikena teatan,et Joala laulis mingit Mägi lugu Sopoti festivalil,mida pärast tv-st või raadiost sai kuulda,kui silmad kinni paneks siis täielikult Tönis Mägi,ei tea,mis moodi need lauljad nii teevad,muuseas Saller laulab ju Smilersis hoopis teise häälega,kui ta meil seda tegi,eelmine aasta tegime ühe proovi ning siis hakkas tal see vana rocki hääl tagasi tulema

kiwanoid
Postitatud 2011-06-28 08:31:46. Tsiteeri

aga kes laulab "lastehaiglas" ?

Priit
Postitatud 2011-06-29 01:04:16. Tsiteeri

Minuteada laulab "Lastehaiglat" Jaak Arro. Aga samas oli mingi versioon sellest vist, kus laulis Jaan-Villem Sibul...äkki mängis ka siis T-Klaas sama lugu? Arro oli küll kindlalt, aga Sibula koha pealt ehk oskab keegi pädevam kommenteerida

Priit
Postitatud 2011-06-29 01:11:29. Tsiteeri

...jah, vaatasin - siin eelpool on asjast pisut juttu:

Lattikasega sain ma vist tuttavaks,kui ta vist kusagil kõrtsi bändis asendamas käis,igal juhul andsin talle vist mingi aeg Viidingu Lastehaiglas teksti,mille peale ta loo tegi ja kui sain noodid kätte sõitsime just T-Klaasiga Nõmme kultrasse proovi tegema ja kuidagi juhtus,et vist näitasin neile seda lugu lihtsalt niisama,aga vendadele meeldis ja kõik tahtsid seda lugu kohe ära teha,nii juhtuski,et T-Klaas selle Tartu päevadel ette kandis.kuna olin Leesmendiga mingi kontakti leidnud(ta oli algul väga vastu,et meile tekste teha,et ta teeb ainult Matiisenile,kuid hiljem ta rahunes ja tegi meile päris mitu lugu)siis andsin selle Lastehaigla teksti temale,mille järgi kirjutas ta Uudised ja Usutlused,mis sai siis õdega linti mängitud ja hiljem tegi Vingissar siis oma versiooni Lastehaiglast,millest peaks isegi inglise keelne variant olema.Ja kuna T-Klaas Lattikase loo ära võttis siis pakkus Lattikas meile juba valmis lugu,mida ta oli varem valmis teinud,see oligi Marie Underi Jõululaul,mida ta ei saanud poliitilise olukorra pärast varem kasutada,sest lugu räägib küüditamisest,kuna jõulu teema ei olnud veel päris legaalne siis võtsime selle käsile,lindistamisele kaasasime vokaalansambli Kiigelaulu Kuuiku ja kellamängu(ma ei teagi kuidas neid torusid nimetatakse) mängis vist Ruja trummar Andrus Vaht.

Priit
Postitatud 2011-06-29 01:11:30. Tsiteeri

...jah, vaatasin - siin eelpool on asjast pisut juttu:

Lattikasega sain ma vist tuttavaks,kui ta vist kusagil kõrtsi bändis asendamas käis,igal juhul andsin talle vist mingi aeg Viidingu Lastehaiglas teksti,mille peale ta loo tegi ja kui sain noodid kätte sõitsime just T-Klaasiga Nõmme kultrasse proovi tegema ja kuidagi juhtus,et vist näitasin neile seda lugu lihtsalt niisama,aga vendadele meeldis ja kõik tahtsid seda lugu kohe ära teha,nii juhtuski,et T-Klaas selle Tartu päevadel ette kandis.kuna olin Leesmendiga mingi kontakti leidnud(ta oli algul väga vastu,et meile tekste teha,et ta teeb ainult Matiisenile,kuid hiljem ta rahunes ja tegi meile päris mitu lugu)siis andsin selle Lastehaigla teksti temale,mille järgi kirjutas ta Uudised ja Usutlused,mis sai siis õdega linti mängitud ja hiljem tegi Vingissar siis oma versiooni Lastehaiglast,millest peaks isegi inglise keelne variant olema.Ja kuna T-Klaas Lattikase loo ära võttis siis pakkus Lattikas meile juba valmis lugu,mida ta oli varem valmis teinud,see oligi Marie Underi Jõululaul,mida ta ei saanud poliitilise olukorra pärast varem kasutada,sest lugu räägib küüditamisest,kuna jõulu teema ei olnud veel päris legaalne siis võtsime selle käsile,lindistamisele kaasasime vokaalansambli Kiigelaulu Kuuiku ja kellamängu(ma ei teagi kuidas neid torusid nimetatakse) mängis vist Ruja trummar Andrus Vaht.

sass
Postitatud 2011-08-22 14:13:12. Tsiteeri

Kas kellelgi Lastehaigla korralikku faili on? Youtubes on mingi ilma lõputa versioon

kiwanoid
Postitatud 2011-08-22 14:57:16. Tsiteeri

lisaks on yutubes ka vahepealt pikk soolo-osa ära lõigatud

andrus k
Postitatud 2011-08-23 22:18:26. Tsiteeri

jah,ma löikasin ära.sest muidu on mingi 6 minutit seda igavust,võin saata täispikkuses,kui vaja

andrus k
Postitatud 2011-08-23 23:42:09. Tsiteeri

kas tunned maad ,panin teksti ka juurde kellegi soovil,üllatavalt hea ja julge tekst selle aja kohta,olin juba unustanud http://www.youtube.com/watch?v=RxVQzt5qVgM

sass
Postitatud 2011-08-24 07:48:39. Tsiteeri

Kui on võimalik, siis paluks seda Lastehaigla täisversiooni aadressile raudpats1@hot.ee
Tänan!

andrus kerstenbeck
Postitatud 2011-09-19 17:05:05. Tsiteeri

natuke meenutust Vanemõde algusaastatest,kui kidrat mängis Jürlau ja bassi Raudkats http://www.youtube.com/watch?v=A50wJF-quk8

andrus k
Postitatud 2011-11-02 21:14:53. Tsiteeri

originaal video loost Uudised http://www.youtube.com/watch?v=_tCg8-aqmDo

andrus k
Postitatud 2012-04-04 20:13:39. Tsiteeri

uut(vana)muusikat õdelt Passisaamise lugu,mis inspireeritud vene bändist Tsornõj Koffe(Must kohv) kus Ivar mingi aeg mängis http://www.youtube.com/watch?v=Kg_d1yD7Mlw&feature=youtu.be

andrus k
Postitatud 2012-04-06 12:11:12. Tsiteeri

kuna tegu Ruja leheküljega siis siit tuleb Ruja laulja Indrek Patte versioon Keevitajast http://www.youtube.com/watch?v=T2YNvnOuhXw

Priit
Postitatud 2012-04-06 15:02:38. Tsiteeri

Ohoh! Jälle üks lugu (või õigemini selle loo versioon), millest mul aimugi polnud! Väga põnev vaadata! Kuidas ja miks see versioon sündis, miks vene keeles ja miks Patte? Ja miks Vinki siin näha polnud? Aga igatahes väga lahe ja isegi raskem ja hevim kui originaal Salleriga :)!

andrus k
Postitatud 2012-04-09 14:49:47. Tsiteeri

tglt hakkasin ise ka mötlema,et miks see ja miks teine?isegi üllatasin,et selline video on olemas,viimased lood lindistas Patte LH-s,tegime vist fonod nagu ikka alguses,mingil ajahetkel ei tahtnud Saller enam vene keeles laulda, asi jäi toppama,hiljem kui ta juba Soomes elas laulis Indrek selle ise sisse, Ivan Makarovi tekstile ja arvatavasti ka Lastehaigla,Eesti tv-s tegime asju videosse ja mingi aeg hakkasime paralleelselt ka peale ametlikku aega venekeelseid tegema,et Moskvasse saata,kuna konkreetne video on tehtud puudub inf,arvatavasti vöttis selle ülessse Jüri Pihel,just rääkisin Pattega,ta ise ka ei mäleta,et selle sisse laulis ja veel vähem,et videos ta osaleb,tundub,et see oli meie viimane tv video üleüldse,kui bändigi enam peaaegu enam ei olnud,viisin selle Ostankinosse ja jätsin toimetaja laua peale,ise kedagi nägemata ja vupsti, paari päeva pärast tuli see juba ühe kuuendiku planeedi tv-s,täiesti uskumatu,kuid kahjuks ei järgnenud mingit esinemist NLiidus nagu lootus oli siis hakkasime ka inglise keeles tegema(kusagil peaks vedelema Lastehaigla ingliskeelne variant,kahtlustan,et ka Patte lauldud) ja kassette läände saatma aga ega sealgi midagi ei toimunud,bänd suri lihtsalt vaikselt välja,liikmed hakkasid muude töödega tegelema,miks Vingissaart videos pole?pole aimugi

andrus k
Postitatud 2012-04-14 19:26:55. Tsiteeri

leidsin või õigemini sain kellegi käest mingi kontserdi lindistuse,kus oli peal lugu,mida ainult laividel tegime,see ja Tähtede poole peaks mõlemad Sleepers Sleepersi lood olema,teksti kohta puuduvad andmed,väga võimalik,et Salleri oma,Hendrik oli Sleepersite fänn ja tahtis V.Ô ga sama stiili teha,millegipärast tekkisid seal mingid vasturääkivused ja see oli ehk ka üks põhjustest,miks Saller oma teed läks http://www.youtube.com/watch?v=qkcOWFZiAgQ&feature=youtu.be

andrus k
Postitatud 2012-04-14 19:30:34. Tsiteeri

kahjuks on lugu poolik aga rohkem lindi peal ei olnud,ju lõppes kassett enne otsa

andrus k
Postitatud 2012-05-30 20:11:53. Tsiteeri

Kromosoomid http://www.youtube.com/watch?v=lE5CQCTqttQ vahepeal oli kadunud,ei tea,kes täpselt laulab,arvatavasti Podnek,kuigi väga Sallerilikult

andrus k
Postitatud 2012-08-27 18:18:30. Tsiteeri

unikaalsed kaadrid ,üleval lühikest aega http://www.youtube.com/watch?v=5p_VZPLu4SE&feature=youtu.be

kerstenbeck
Postitatud 2012-10-03 23:52:17. Tsiteeri

natuke liikuvat pilti ja vaheteksti,mis annab natuke aimdust,milline Ôe laiv välja nägi http://www.youtube.com/watch?v=t5NUz2btUh8&feature=youtu.be

k
Postitatud 2012-10-08 21:37:03. Tsiteeri

natuke veel liikuvat pilti ühislaulmisest,material kogu pikkuses kunagi ilmuvas dvd-s http://www.youtube.com/watch?v=5Uw3KpkYnmE&feature=youtu.be

Podnek
Postitatud 2014-01-30 13:07:23. Tsiteeri

tsiteerin: "..kui Metallist USAsse pani jäi ka bänd täiesti seisma,tagasi tulles küsis Podnek laulu lindistamise eest 10 000 kr,millega nagu kontakt lõppes.."
VALETAD raisk Kesta !! Vastasin Sinu küsimuse peale kas ma tahan VanÕega midagi teha, et: "Ma pole asjast huvitatud, isegi siis, kui ma selle eest 10.000 saan!" Sama vastuse andsin KÕIGILE, kes koheselt üritasid mingeid kontserte orgunnida. Üks munn kes samasugust demagoogiat hiljem ajas oli Raudkats..

kersta
Postitatud 2014-04-24 08:52:44. Tsiteeri

olen süüdi Urmas

Podnek
Postitatud 2014-04-26 11:57:18. Tsiteeri

[:mad:] K?? ??????? ??? ??? !! Las ta olla..

ago
Postitatud 2014-04-27 11:14:02. Tsiteeri

Vanemõde esineb taas !
http://vanemode.ee/

ago
Postitatud 2014-04-27 12:49:59. Tsiteeri

ERR Jüri Üdi klubi:
Vanemõde "Lastehaiglas" (V.Vingissaar/ J.Viiding) https://www.youtube.com/watch?v=2JxPvY17Fkg#t=58

ago
Postitatud 2014-04-27 13:31:49. Tsiteeri

Vanemõde Maire Aunaste saates "Tõuse ja sära" 27.04.2014
http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=148363

"Armulõõm" algab 35.55 minutil, sellele järgneb intervjuu.

"Ma olen noor" algab 01.08.43

ago
Postitatud 2014-05-03 07:51:00. Tsiteeri

Vanemõde 2014 koosseis:

Freddy Tomingas - laul
Veljo Vingissaar - kitarr
Angela Aak - kitarr
Jüri Roosa - bass
Andrus Kerstenbeck - löökriistad

ago
Postitatud 2014-05-19 07:06:23. Tsiteeri

Mu aadess on NSVL :
https://www.dropbox.com/s/p2znssmgf6k63c2/ardi_20140404_vanem6de.mp4

andrus
Postitatud 2016-04-16 14:36:22. Tsiteeri

http://menu.err.ee/v/uudised/muusika/73937b5c-85f2-44c0-a1f8-c7e774f3e9c7/ansambel-vanemode-esitleb-uut-rahulikku-muusikat

margus
Postitatud 2016-06-07 22:45:37. Tsiteeri

mis koosseisus vanemõde järgmisel teisipäeval rock cafes üles astub?

andrus
Postitatud 2016-09-04 22:05:18. Tsiteeri

mis koosseisus vanemõde järgmisel teisipäeval rock cafes üles astub?

oma esimeses koosseisus,kuid Cafe läks pankrotti ja Ramonest käisime Tapperis vaatamas,kus tglt oleks saanud ka esineda

margus
Postitatud 2017-02-26 23:36:02. Tsiteeri

mis siis praegu vanemõega toimub? nägin rock cafes teid 23. veebruaril, aga ühtegi n-ö õiget meest polnud laval.

andrus k
Postitatud 2017-08-03 12:25:55. Tsiteeri

Ooteaeg,tgl lindistame mingeid asju inglise ja vene keeles

andrus
Postitatud 2017-10-02 23:39:32. Tsiteeri

väga rariteetne video https://www.youtube.com/watch?v=LW-oLRVkh78

andrus kerstenbeck
Postitatud 2020-05-07 00:12:20. Tsiteeri

https://www.youtube.com/watch?v=ZaXymxAi7N0&t=4s

Vasta & Uus teema